США блокують дозвіл бити британськими Storm Shadow по рф [ Редагувати ]
США блокують дозвіл бити британськими ракетами Storm Shadow по території росії. На запит, який Велика Британія надіслала у Вашингтон, немає відповіді вже більше місяця. Пише видання The Times з посиланням на джерело в уряді Великої Британії.
Чому застосування Storm Shadow все ще під забороною і чи є шанс, що її знімуть - розповість наша британська кореспондентка Світлана Чернецька.
Київ не може бити британськими ракетами "Сторм Шедов" по території росії. Хоча ще місяць тому на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні новий прем'єр країни Кір Стармер запевняв: ЗСУ можуть використовувати всю допомогу Лондона на свій розсуд. Зокрема, і далекобійні "Сторм Шедов". Мовляв, не існує жодних обмежень. Та минулого четверга Міністерство оборони Великої Британії опублікувало додаткове роз'яснення щодо застосування їхньої військової допомоги на землі агресорки. У довідці йдеться про один єдиний виняток. Це "Сторм Шедов". Усі інші позиції - від переносних протитанкових NLAW і до безпосередньо танків Challenger 2 - можуть топтати російську землю. Журналісти одного з найвпливовіших місцевих видань The Times довідалися, що усьому виною опір з боку США. Мовляв, Лондон ще місяць тому надіслав запит у Вашингтон, де просив схвалення безлімітного використання Києвом ракет "Сторм Шедов". Але в США бояться ескалації. А без їхньої згоди такі рішення не ухвалюють, адже йдеться про зброю однієї з країн НАТО. Також необхідне зелене світло від Франції, бо ці ракети - спільна розробка Лондона та Парижа.
Пітер Рікеттс, колишній радник з національної безпеки:
Ми маємо довіряти вмінню українців ухвалювати правильні рішення щодо використання цих ракет в межах дотримання норм права, поважаючи пропорційну необхідність захисту цивільного населення. Я абсолютно цілковито виступаю за те, щоб дозволити застосовувати цю зброю на розсуд українців, бо знаю, що вони не використовуватимуть її безрозсудно.
"Сторм Шедов" - це далекобійна авіаційна ракета класу "повітря-земля". Вона призначена для знищення укріплених наземних цілей. Гарним прикладом її ефективності став знищений штаб Чорноморського флоту у Севастополі та кілька російських кораблів. "Сторм Шедов" ефективно прориває оборону ППО і стала б в пригоді для ударів по авіабазах та важливих логістичних пунктах агресорки. Бо б'є на відстань 250 кілометрів. Лондон мусить дати "зелене світло" щодо "Сторм Шедов" - наполягає колишній британський прем'єр Борис Джонсон. У своїй статті для Daily Mail він пише про завоювання внаслідок Курської атаки.
Українці не могли дати належну відсіч і захистити себе, тому що ми змушуємо їх воювати однією рукою, зв'язаною за спиною. Єдиний спосіб зупинити крилаті бомби - це вразити авіабази, які використовують російські літаки; а єдиний спосіб вразити ці бази - це використати західну зброю, яку вони вже мають. Українці мають системи ATACMS від США, від Великої Британії - ракети Storm Shadow, які здатні підривати бункери. Чого вони не мають: так це дозволів, необхідних для використання цих ракет проти своїх мучителів... Тепер настав час для Великої Британії знову продемонструвати лідерство, проявити ініціативу щодо Storm Shadow, і решта наших друзів і союзників послідують нашому прикладу.
Країні-агресорці довелося б терміново передислоковувати свої командні штаби та логістичні центри якомога далі, якби ЗСУ дозволили бити британськими ракетами. А це значно сповільнило б операції окупантів. У виданні The Times вважають, що згода від Вашингтона на використання "Сторм Шедов" цілком можлива. А на ухвалення цього рішення можуть вплинути результати операції ЗСУ в Курській області.