У Львові розгорівся скандал через експлуатацію коня [ Редагувати ]
У Львові тимчасово заборонили перевезення на каретах, запряжених кіньми. Приводом стало відео, на якому кобила, яка тягнула бричку, упала посеред дороги. У якому стані тепер тварина, що каже власниця каретного бізнесу і чи вперше львів'яни дискутують про доцільність такого атракціону, розбирався Роман Гаврилів.
Це відео днями сколихнуло мережу. Кобила Луна, яка тягнула карету з туристами, лежить просто на бруківці. А водійка фіакра намагається підняти тварину на ноги.
Саме тут зазвичай карета чекала на нових пасажирів. І саме на цьому місці впала кобила. Втім зараз порожньо - міськрада заборонила використання коней у центрі міста. Щоправда, лише тимчасово.
Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова:
Було прийнято рішення щодо створення робочої групи, яка має з'ясувати всі обставини. Ми в межах робочої групи, куди будуть залучено ще ряд представників з ветеринарної галузі, експертів, зоозахисників, громадськість, буде розроблено регламент, який буде запропонований щодо регулювання загалом цієї діяльності.
Власниця карет Валентина Банас пояснює: насправді Луна не зомліла, а зачепилася копитом за ремінь, який з'єднував її з повозкою.
Зараз Луна разом із нею знімається в одному з українських фільмів. Хоч коней підприємиці залучають до зйомок у кіно, перевезення в центрі Львова були головним джерелом доходів. Тож що робитиме після заборони каретних прогулянок - не знає.
Валентина Банас, власниця коней:
Конюшня працює цілодобово. Це не можна зупинити роботу. Що ви, не приберете, не вигуляєте чи їсти не дасте? Тобто конюшня в роботі постійно. Друге питання - як конюшня буде утримуватися.
Зоозахисники після інциденту з Луною наполягають остаточно заборонити або принаймні обмежити кінні атракції в місті.
Андріана Байло, зоозахисниця:
Якщо подивитися з гуманного погляду, то, очевидно, що тварина зазнає стресів від шумів, автомобілів і всіх решту, які в містах, тому що вона не розуміє, що це. Також коні непристосовані для асфальту.
У 2019 році в центрі Львова невідомі, попри заборону, запустили феєрверк. Каретні коні від переляку протаранили лавку, на якій сиділа 15-річна дівчина. Через удар вона мала ризик втратити ногу, втім лікарі змогли врятувати її. Тоді містяни теж дискутували про доцільність каретного бізнесу.
Андріана Байло, зоозахисниця:
І от власне, коли у 2019 році вже й постраждала дитина невинна ні в чому, я вирішила написати петицію про перенесення карет у безпечне для людей і тварин місце. Петиція дуже швидко набрала потрібну кількість голосів.
Але депутати петицію так і не підтримали - вважали, що передовсім винні ті, хто запустив салют. Тепер створена міськрадою робоча група має два тижні, щоб створити регламент, який регулюватиме каретний бізнес у місті. Готовий результат планують навіть запропонувати Верховній Раді для ухвалення відповідного закону.