Парк "Межигір'я" вперше відкрив свої двері як державна пам'ятка [ Редагувати ]
Не тільки колишня резиденція Януковича, а й місце з багатою історією. Знаменитий парк "Межигір'я" вперше відкрив свої двері саме як державна пам'ятка. На території розповідатимуть не лише про страусів і їхнього ексвласника. Виявляється, на цьому місці колись були заводи та навчальні заклади. А ще з "Межигір'я" планують зробити справжній культурний хаб. Більше розповість Єлизавета Яковлева.
Парк "Межигір'я" - тепер уже офіційно - відкрито як державну пам'ятку. На головних воротах під звуки гімну підіймають український прапор.
10 років поспіль за парком доглядали волонтери. І тільки торік за рішенням Верховної Ради розпочали офіційний процес передачі "Межигір'я" державі.
Олег Бондаренко, голова комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування:
Це об'єкт, який дає можливість працювати, залучати інвестиції до цього об'єкту, показувати, як має працювати об'єкт природного забезпечення природно-заповідного фонду.
Для когось "Межигір'я" не більше ніж колишня резиденція президента-втікача. Але насправді саме місце має багату історію. В різні часи тут виготовляли цеглу та порцеляну, на території нинішнього парку були розташовані навчальні заклади. Сюди приїжджав Тарас Шевченко. За словами чиновників, колись тут водитимуть туристів не лише до Хонки. Екскурсії влаштовуватимуть насамперед місцями археологічних знахідок.
Ростислав Карандєєв, в.о. міністра культури та інформаційної політики України:
Буде сформована відповідна група дослідників, які спираючись на історичні матеріали, вивчать територію, вивчать ті місця, де колись знаходились історичні об'єкти, і, можливо, ми проведемо навіть деякі пошукові роботи на предмет дослідження артефактів. Наше завдання - додати сюди державного, культурного й історичного значення. Щоб це місце стало не лише місцем сучасного творення, а й глобальної й глибокої історії нашої країни.
Цьогоріч на потреби "Межигір'я" держава витратила 60 мільйонів гривень. На питання, чи доречно пускати такі гроші на утримання парку в умовах війни, посадовці відповідають: "Межигір'я" неодмінно окупиться. Воно вже приносить прибутки.
Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України:
"Межигір'я" - це той парк, який може бути самодостатнім. Лише за перші 3 тижні роботи цей парк офіційно касовими зборами зібрав понад 3 мільйони 700 тисяч, і це лише за вхід. Є ряд доручень і стратегій, які покликані зробити цей парк прибутковим. Цей парк не має бути тим ярмом, яке буде тягти державний бюджет України.
Тут уже проводять перші заходи. На початку осіннього сезону влаштували забіг.
Є кілька дистанцій - 5 та 10 кілометрів. Окрема естафета - для любителів скандинавської ходьби. Тетяна спеціально приїхала з Шостки, щоб узяти участь в забігу.
Тетяна, учасниця забігу:
Бігли ми 5 кілометрів. Відчуття дуже класні, погода добра, траса сподобалася, також учасники всі такі доброзичливі та ввічливі
За задумом керівництва парку, тут проводитимуть концерти, майстер-класи, виставки. А згодом мають намір збудувати щось на кшталт санаторію для ветеранів. Для учасників бойових дій вхід - безкоштовний.