Волонтери США провели тренінг для рятувальників Закарпаття [ Редагувати ]
Ідентифікували бойові хімічні речовини, розпізнавали симптоми ураження у постраждалих, а ще надавали негайну допомогу та дезактивували наслідки. Протягом 3-х днів волонтери із США навчали діяти у надзвичайних ситуаціях рятувальників Закарпаття. Провели теоретичні навчання, а згодом відточили їх на практиці.
За легендою на підприємстві Закарпаття стався витік хлору. Надзвичайники вже на місці, у приміщенні - люди. Рятувальники одягають спецзасоби й квапляться на поміч.
На вулиці вже розклали спеціальні рами з мильним розчином.
Завдання Людмили - виміряти рівень зараження хімічними сполуками на постраждалих.
Людмила Лендранич - дозиметрист-розвідник відділення радіаційно-хімічної розвідки ГУ ДСНС у Закарпатській області:
Коли людина вже на чистій зоні, то я міряю рівень хімічних сполук, які можуть залишитися на людині після спецобробки. Ми робимо цю процедуру для того, щоб впевнитися у тому, що ні мені, ні їй не загрожує небезпека.
Тим часом інша частина рятувальників ліквідовує ймовірний витік хлору.
Протягом двох днів працівники всіх підрозділів ДСНС вивчали теорію, як діяти у надзвичайних ситуаціях, зокрема у разі хімічної війни. Набуті навички закріпили на практиці. Працювати злагоджено надзвичайників навчали експерти-волонтери гуманітарної організації "MedGlobal" із США.
Тім Конлі - член ради директорів ГО "MedGlobal" із США:
Щоразу, коли йдеться про великі заворушення, завжди є небезпека витоку токсичних промислових хімікатів. Ми показуємо, як із цим боротися працівникам ДСНС і медикам. Наше завдання - навчити розпізнавати такі речовини, а також найефективніше усувати наслідки. Ми провели симуляцію, коли стався витік хлору. Я вам зізнаюся, що був вражений знаннями наших колег із Закарпаття.
Свої доброчинні тренінги американці проводять у 27 країнах світу з 2017 року. В Україні працюють з часу великої війни.
Олександра Козловська - голова правління ГО "MedGlobal Україна":
Ми вже відвідали більш ніж 15 регіонів України. Ця програма адаптована з урахуванням досвіду спеціально для українських реалій. Ми вважаємо за потрібне, щоб в кожному регіоні наші працівники ДСНС були готові до ліквідації будь-яких наслідків надзвичайних ситуацій.
Імітовану легенду лектори тримали в таємниці до кінця. Проте рятувальники Закарпаття із поставленими завданнями впоралися.
Наталія Батир - речниця ГУ ДСНС у Закарпатській області:
Розповідали нам про хімічні загрози, про те, як з ними боротися, яку зброю може використати проти нас ворог, і як реагувати, якщо така подія сталася, однак у період повномасштабної війни ми маємо бути готовими, аби зреагувати правильно, і захистити правильно не лише постраждалих і врятувати людей, а й допомогти собі.
І хоча учасники відпрацювали на відмінно, та все ж сподіваються, що ці навички не доведеться застосовувати у реальному житті.