На Закарпатті у школах почали працювати інспектори служби освітньої безпеки [ Редагувати ]
Запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, організація пропускного режиму, взаємодія з учасниками освітнього процесу, а ще особисте реагування на правопорушення - це тільки частина обов'язків, які виконують у школах інспектори служби освітньої безпеки. На Закарпатті зараз працюють 24 фахівці, 9 з них - в Ужгороді. Мар'яна Мартин бачила їхню роботу.
Мар'яна Топольницька, інспектор служби освітньої безпеки УПП в Закарпатській області:
Робочий мій день, згідно з моїми посадовими інструкціями, починається з обходу території. Стараюся оглянути цю територію. У випадку наявності якихось підозрілих речей - зреагувати на них.
На роботу в Ужгородський науковий ліцей Мар'яна Топольницька приходить одна з перших. Після обстеження території, іде до головного входу в навчальний заклад, для забезпечення пропускного режиму.
Мар'яна Топольницька - інспектор служби освітньої безпеки УПП в Закарпатській області:
Взагалі наше завдання - не допускати пропуску сторонніх осіб, а тільки учасників освітнього процесу. Реагуємо, звертаємо увагу, чи є якісь заборонені речі.
Мар'яна працює у патрульній поліції Ужгорода вже 9 років. Ще донедавна патрулювала містом.
Найбільше нам доводиться мати справу з якимись конфліктами.
Влітку пройшла перепідготовку і в новому навчальному році приступила до виконання обов'язків інспектора освітньої безпеки в ліцеї. Має і свій кабінет, там готується до уроків, на посаді проводить і просвітницьку роботу зі школярами.
Мар'яна Топольницька, інспектор служби освітньої безпеки УПП в Закарпатській області:
Ось це мій кабінет. Тут я працюю. Готуюсь до інтерактивних заходів, до різних занять. Сьогодні я так відзначила собі, що в нас тема - кібербулінг.
Уроки проходять під час виховної години, вже після закінчення основних занять. За 2 тижні роботи вже пройшли теми протидії булінгу, шахрайству та безпеку в інтернеті. У ліцеї навчається понад пів тисячі учнів. Частина - приїжджі з різних куточків краю. Тож у закладі є і гуртожиток. Фронт роботи поліціянтки, кажуть у школі, чималий.
Діана Кепич, заступник директора з виховної роботи Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради:
Щодо людини у формі - це дуже добре в закладі освіти, адже по-іншому вже сприймається і дисциплінує кожну дитину, учня, педагога та батьків.
Ліцеїсти реагують на нову працівницю в школі позитивно. Ініціативу вітають і батьки ужгородських школярів.
Мар'яна Сурма, жителька Ужгорода:
Це добре, тому що зараз ми живемо в такий нестабільний час, тобто якась додаткова, так би мовити, охорона. Якщо люди будуть пояснювати дітям правила безпеки - це тільки плюс.
Проєкт реалізується за підтримки Міністерства освіти й науки, внутрішніх справ та Національної поліції. З початком навчального року в Закарпатській області приступили до роботи в школах 24 інспектори "Служби освітньої безпеки".
Мар'яна Галатиба, начальник служби освітньої безпеки УПП в Закарпатській області:
Інспектор "Служби освітньої безпеки" закріплений за однією школою та впродовж робочого дня знаходиться в школі, здійснює такі функції як правоохоронна, наставницька та просвітницька. Головним його завданням є запобігти цим правопорушенням.
Основне завдання офіцерів - захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни. Зараз вони працюють у найбільших школах області. А до кінця навчального року на Закарпатті планують впровадити нову професію ще у п'ятдесяти чотирьох закладах освіти.