Перебої з водою: на Дніпропетровщині немає кому налагодити водопостачання [ Редагувати ]
До 70 поривів, а ліквідовувати немає кому. З чотирьох аварійних бригад у комплекті лише одна. Марганець після відновлення централізованого водопостачання з магістрального водогону досі має перебої із водою. Чому так? Дивіться у наступному матеріалі.
Такі труби краще не турбувати, коли ти починаєш її розкопувати, починають проявлятися інші, в іншій точці пориви.
Слюсар Марганецького водоканалу Максим завершив ліквідовувати черговий прорив трубопроводу - наклали хомут.
Береться труба, розрізається, приварюється два вуха. З однієї та другої сторони така ж труба, тільки стягується резиновою прокладкою.
Таких проривів на добу може бути до семи десятків. Труби, говорять комунальники, у критичному стані. Прокладені ще у шістдесяті, і відтоді ніхто капітально не робив заміни. У марганецькому водоканалі близько семисот кілометрів мереж, а аварійна бригада всього одна.
Максим - слюсар КП "Марганецький водоканал":
Було таке, що і без вихідних робили, бо треба було зробити воду. Пориви постійно, багато, труби міняти треба.
А ще окупанти навмисно б'ють по трубопроводу та насосних станціях. Аварійні бригади приїжджають усувати наслідки та стають живою мішенню для ворога.
Юрій Бондаренко - представник КП "Марганецький водоканал":
Виконують усунення витоку воду там, де обстріли, ховаються під колесами, в траншеях, по-різному.
Через небезпечну роботу, а ще мобілізацію чоловіки не хочуть офіційно працевлаштовуватися на водоканалі, відкрито розповідає пан Юрій.
Юрій Бондаренко - представник КП "Марганецький водоканал":
Нема кого, тому що не приходять, забирають у військкомат. Працюють тільки пенсіонери.
Брак працівників не дозволяє швидко усувати складні аварії. Роботи можуть тривати по кілька діб. Нещодавно марганці були без централізованого водопостачання тиждень. Люди запанікували. Вода зникла у лічені години, запаси зробити не встигли, а свердловини законсервовані.
Наталія - жителька Марганця:
За годину, всі в ажіотажі. Шо робить, як робить. Ну, на Бога надіємося, молимося, а там як воно буде - не знаємо.
Тетяна - жителька Марганця:
Хто каже дві неділі, сьогодні почула нову чутку, що аж до жовтня. Так що не знаю, поки що ось так от. Раз така ситуація, то треба обратно відкривати свердловини. Ну, як це люди без води вообще.
От магістральний водогін ось сюди приходить, де приходили тоді з Каховського водосховища водогони, сюди ж тепер приходить з магістрального водогону з Запоріжжя.
Все сталося через технічні причини у магістральному водогоні, Марганецький водоканал до цього не причетний і вплинути на ситуацію не міг, розповідає керівник комунального підприємства.
Андрій Михайлик - в. о. директора КП "Марганецький водоканал":
Ми вже відпрацювали 2,5 місяці на магістральному водогоні, але там також виникли проблеми. 2 числа через технічні причини ми вимушені були зупинити насосно-фільтрувальну станцію. А причиною стало те, що була відсутня вода у магістральному водогоні.
Централізоване водопостачання відновили. По застарілих трубах знову пішла вода під тиском і знову з'явилися пориви, скаржаться у комунальному підприємстві. А ремонтувати нікому. Одна з чотирьох необхідних бригад просто на розрив. Та і матеріалів для усунення аварій бракує. Андрій Михайлик розповідає, нині користуються тим, що дали благодійники, закуповувати все за власні кошти не можуть, бо їх немає.
Андрій Михайлик - в. о. директора КП "Марганецький водоканал":
До війни ціни на матеріали, які я маю на увазі для ремонту, виросли в 10 разів. Наш тариф на сьогодні не відповідає нашим затратам і він відшкодовує десь приблизно 26 відсотків.
На підприємстві розповідають: коли вони пішли на уступки й залишили тариф для населення незмінним, їм пообіцяли компенсувати різницю, але поки що цього не дочекалися.
Андрій Михайлик - в. о. директора КП "Марганецький водоканал":
- Зараз у нас вода 20 гривень за куб, каналізація приблизно 26 гривень за куб, а собівартість понад 20 гривень. - Але цю різницю вам мали компенсувати? - Питання не вирішено, але воно на контролі.
Поки що виходу із ситуації у водоканалі не бачать. Кажуть, розуміють невдоволення людей, коли припиняється водопостачання, але одна єдина бригада робить все можливе. Роботу свердловин у Марганці відновили.