Проєкт "єДозвіл": в Україні запрацює електронна система для бізнесу [ Редагувати ]
Ліцензії та дозволи для підприємців можна буде отримати в один клік. У Міністерстві економіки презентували проєкт "єДозвіл". Уже від завтра, замість паперової тяганини, подати необхідні документи компанії зможуть через застосунок "Дія". Цю та інші новації представили під час конференції в Києві, присвяченій економічній політиці під час війни.
Попри ворожі обстріли та кібератаки, відключення світла та складну ситуацію на фронті, українська економіка тримається. І навіть починає укріплюватися, заявляють у профільному Міністерстві.
Юлія Свириденко, міністр економіки України:
2,3% у 23-му році, у 24-му році, за останніми показниками, ми бачимо, що 4%. І на наступний рік, якщо ви бачили проєкт бюджету, ми теж плануємо зростання. Поки що ця цифра 2,7. Нацбанк більш оптимістичний, але це зростання.
Те, що економіка вистояла за понад 2 роки повномасштабного вторгнення, не диво. Це результат спільної роботи підприємців і посадовців, переконані учасники конференції "Економічна політика України. Відновлення під час війни", що відбулася напередодні у Києві. Представники бізнесу, попри все, продовжують працювати, а в уряді запроваджують програми підтримки. З 18-го вересня в Україні запрацює нова послуга - "єДозвіл". Власники підприємств, замість заповнювати десятки паперів і чекати, зможуть надавати дозвільні декларації одним рухом у застосунку "Дія".
Юлія Свириденко, міністр економіки України:
Перший сервіс буде доступний починаючи з середи, а з жовтня буде доступний сервіс, пов'язаний з неповерненням валютної виручки. Я знаю, що багато з тих, хто присутній в залі, скаржилися і вказували нам на те, що треба вдосконалити систему і зробити її цифровою.
Свій внесок у розвиток економіки України роблять і наші міжнародні партнери. Зокрема, за підтримки ініціативи USAID діє "Власна справа" - представники малого та середнього бізнесу отримують гранти на розвиток. За 2 роки функціонування програми створено 40 тисяч нових робочих місць.
Теодора Делл, в.о. директора місії USAID в Україні:
Ви вистояли під час енергетичних криз, кібератак, авіаударів та окупації. Світ має багато чого навчитися від швидкої трансформації та інновацій України в умовах невиправданого повномасштабного вторгнення. Сполучені Штати й надалі будуть підтримувати вас: забезпечуватимуть енергопостачання, експортуватимуть сільськогосподарську продукцію, перетворюватимуть вашу країну на провідного глобального інноватора.
Вклад в українську економіку робить і Велика Британія, надаючи приблизно мільярд доларів фінансової допомоги щороку.
Стефан Кософф, Директор розвитку програм Посольства Великої Британії в Україні:
Це включає залучення досвіду сфери фінансових послуг Великої Британії, щоби допомогти модернізувати фінансовий сектор України. Ми віримо, що майбутнє процвітання України залежатиме, зокрема, від екологічно чистих технологій. Саме тому ми підтримуємо уряд України у створенні зеленого офісу, який рухатиме вперед роботу з декарбонізації енергетичного сектору та допомагатиме "зеленим" новаторам. Також ми підтримуємо цифровізацію бізнес-процесів в Україні.
Та Україна сподівається не лише на допомогу союзників. Ми прагнемо збільшувати й власні доходи. Зокрема, коштом розвитку виробництва та експорту вже готових продуктів. У Мінекономіки переконані: держава, яка робить ставку винятково на продаж сировини, ніколи не зможе стати багатою.