"Коло ветеранів": у Києві відбувся фестиваль ветеранської культури [ Редагувати ]
"Коло ветеранів". Фестиваль із такою назвою відбувся сьогодні в Києві. Мета заходу - об'єднати військових та цивільних. У програмі майстер-класи, виступи, адаптивні види спорту, а ще справжній ярмарок. Детальніше розповість Єлизавета Яковлева.
Постріляти з лука або пограти в баскетбол навіть для тих, хто пересувається в інвалідному візку.
Ці та інші активності для ветеранів організували в одному із районів столиці. Колишні військовослужбовці поділилися на команди.
Олександр Тютюнник, ветеран ЗСУ:
З "Титанами" ми рубимся. Ну, в нас така заруба. Сьогодні будемо з'ясовувати.
Олександр Тютюнник пішов воювати з перших днів повномасштабного вторгнення. Спершу був добровольцем, а потім офіційно приєднався до лав ЗСУ. Служив у стрілецькому батальйоні. Восени 22-го, на Авдіївському напрямку, зазнав тяжкого поранення.
Олександр Тютюнник, ветеран ЗСУ:
Перелом 9-го грудного. Проблема, яка посадила мене в візочок, а ще багато супутніх. У мене осколки сильно перемололи кишківник, шлунок, нирку розірвало, легеня справа – наскрізне.
Ветеран каже: попри травми, живе повноцінним життям. І навіть здобуває нову професію.
Олександр Тютюнник, ветеран ЗСУ:
Я займаюсь спортом, от з хлопцями в баскетбол граємо. Я вчуся і вже паралельно трошки працюю. Вчусь на ювеліра.
Відчути себе "своїм" не лише серед таких самих ветеранів чи військових у відпустці, а й у суспільстві загалом - ось головна мета фестивалю під назвою "Коло ветеранів".
Юлія Кірілова, директорка Українського ветеранського фонду:
Таке коло своїх, яке буде поєднувати і ветеранів, і військових, і наше цивільне суспільство. Тому що сьогодні ми стикаємося з великою кількістю викликів, які пов'язані з взаємодією та комунікацією. Наша мета - це культурна взаємодія, налагодження комунікацій між цивільними та ветеранами. Ми хочемо показати, що насправді ми можемо бути різними, проте існує багато речей, які нас об'єднують. Це наша культура, це наша ідентичність.
Окрім спортивних занять, тут є різні майстер-класи, сцена, де виступатимуть зірки. А ще справжній ярмарок - теж ветеранський. Книжки-спогади про фронт, вироби з дерева, дрони й навіть авторський мед - усе це творіння рук тих, хто донедавна боронили нашу країну на фронті. А тепер шукають себе у власній справі.
Це тризуб з дерева, з гільз калібру 9 на 19.
Підрозділ Андрія зараз у вимушеній відпустці через переозброєння. Утім, чоловік вирішив не гаяти час, а зробити з набоїв український герб та прапори різних країн. Мінівиробництво організував разом з побратимами.
Андрій Несмачний, військовослужбовець ЗСУ:
Спочатку браслети, потім почали скло робити - дуже довго з ним морочились. Ми самі завжди жартували, що у нас руки з п'ятої точки і ми нічого не вміємо. Але, як бачите, це результат наполегливості та бажання.
Половину суми від продажу витрачають на лікування та озброєння товаришів на фронті. За словами армійця, для його команди - це не просто бізнес, а частина реабілітації.
Андрій Несмачний, військовослужбовець ЗСУ:
Воно добре відволікає від усього навколо. От ви просто робите якийсь браслет, музика на фоні грає. Плюс збоку побратим там щось якісь дурниці несе, які смішать.
Тим часом організатори сподіваються, що фестиваль "Ветеранське коло" стане щорічною традицією.