Ліміт на переказ коштів та підвищення податків: що зміниться з 1 жовтня [ Редагувати ]
Ліміти на перекази між банківськими картками, збільшені податки, зокрема і для ФОПів, а ще перші виплати за програмою "Національний кешбек". Наша редакція зібрала головні новації від 1 жовтня, що стосуються економіки. Подробиці у сюжеті.
Не більш як 150 тисяч гривень на місяць. Такі ліміти на перекази між банківськими картками вже відсьогодні діятимуть в Україні. Як пояснюють в НБУ, це має завадити незаконним грошовим оборудкам. Обмеження вводять лише на пів року. Вони не стосуватимуться офіційно зареєстрованих волонтерів, юридичних осіб, тих, хто заробляє більше, ніж 150 тисяч. Також ліміти не діятимуть на перекази між кількома власними рахунками клієнта.
Ілля Несходовський, економіст:
Якщо ви перераховуєте фізичній особі, то це вже можна розглядати як ухилення від оподаткування. Якщо ви перераховуєте на карточку фізичної особи-підприємця, на його рахунок або здійснюєте перерахунок на рахунок юридичної компанії, то в такому випадку обмеження не діє. Маю визнати, що близько 99% українців ніяк не відчують такого обмеження.
Нові збільшені податки, найімовірніше, почнуть діяти вже у жовтні. Зокрема, ФОПи 1, 2 та 4 груп матимуть щомісяця платити по 800 гривень. ФОПи 3 групи - 1 відсоток від доходу. А для всіх працевлаштованих українців буде збільшено військовий збір - із півтора до 5 відсотків. Законопроєкт про підняття податків нардепи поки що ухвалили тільки у першому читанні. Втім не виключено, що нові ставки, які мають на меті наповнити держбюджет, можуть почати діяти навіть "заднім числом".
Сергій Марченко, міністр фінансів України:
Податковий кодекс, який було підтримано податковим комітетом, нас влаштує будь-яка редакція на даному етапі, яка дозволить нам зібрати хоч якийсь ресурс. І отримати хоч якісь податкові доходи в бюджет на 24 і 25 рік.
За планом, у жовтні, а саме 15-го числа, має стартувати опалювальний сезон. Звісно, якщо не внесуть корективи, погода чи ворожі обстріли. Тоді ж почнуть діяти пільгові тарифи на світло. 2 гривні 64 копійки за кіловат-годину платитимуть ті, хто опалює домівку котлами або електричними печами. Споживати таке домогосподарство має не більш ніж 2 тисячі кіловат-годин на місяць.
Вже у жовтні українці, які доєдналися до програми "Національний кешбек", зможуть отримати перші виплати. Умови прості: купуєш товари українських виробників, які також стали учасниками програми, - отримуєш певний відсоток від суми на спеціальний рахунок. Перші суми надійдуть уже 20-го жовтня. Максимум, який можна отримати щомісяця, 3 тисячі гривень.
Ілля Несходовський, економіст:
Заробітна плата, яка є 20 тисяч гривень, 10 тисяч іде на їжу, то в такому випадку людина отримає майже тисячу гривень додаткових коштів, які вона витратила за визначеними напрямами, що зазначені у відповідній постанові. Це підтримка більше для людей і більше для тих людей, які купують більш українське.
Дещо зросте і мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Замість 2-х із половиною тисяч гривень він становитиме рівно 3 тисячі. Право на таку суму матимуть ті, в кого за останній рік було мінімум 7 місяців безперервного страхового стажу, або ж безробітні переселенці. Якщо страхового стажу нема, сума, як і раніше, становитиме лише півтори тисячі гривень. В умовах воєнного стану допомога по безробіттю виплачується не довше, ніж протягом 3-х місяців, людям передпенсійного віку - не більш як рік.
Ще одна новація стосується освітян. Тепер педагоги, на додачу до проходження флюорографії та лабораторних аналізів, а також огляду терапевта, дерматовенеролога, отоларинголога, стоматолога, раз на рік мають проходити обстеження у лікаря-психіатра.