В Угорщині відбувся кількатисячний мітинг з вимогою припинити державну медіапропаганду [ Редагувати ]

Тисячі угорців зібралися в суботу, 5 жовтня, біля штаб-квартири державного телебачення, протестуючи проти того, що вони називають "пропагандистською машиною" уряду та вимагаючи незалежності суспільних медіа.
Про це повідомляє Reuters.
Активісти опозиційної партії TISZA звинувачують державного мовника MTVA в упередженому висвітленні, яке надає пріоритет політикам від партії Фідес та уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана, водночас транслюючи аналітичні програми, які повторюють їхню позицію.
Як зазначає агентство, партія TISZA під керівництвом політичного новачка Петера Мадяра стала найбільшим викликом для Орбана з часу його приходу до влади у 2010 році.
Тисячі прихильників партії з національними прапорами та плакатами "Зупинити пропаганду" зібралися в Будапешті, вигукуючи гасла "Ми не боїмося" та "Нам це набридло". Мадяр закликав державне телебачення показати протест у прямому ефірі без монтажу.
За даними опитування компанії Median, опублікованого минулого місяця, партію TISZA, яка розшифровується як Tisztelet és Szabadság (Повага та Свобода), підтримують 39% виборців, що лише трохи відстає від 43% підтримки партії Фідес. Наступні вибори заплановані на початок 2026 року.
Петер Мадяр, використовуючи зростаюче незадоволення виборців Орбаном на тлі економічних труднощів, пообіцяв побороти корупцію, відновити незалежність суспільних медіа та зміцнити демократичні інституції, які, за словами критиків, були ослаблені під час правління Орбана.
Попри критику, угорський уряд стверджує, що не підриває свободу преси, хоча більшість приватних медіа в країні контролюються прихильниками партії Орбана.