"Стійкість одного - стійкість мільйонів": у Вінниці провели форум до Дня ментального здоров'я [ Редагувати ]
У Вінниці до Дня ментального здоров'я провели Форум стійкості. Захід об'єднав психологів, представників громадськості та соціальної сфери. Обговорювали головне: як варто дбати про врівноважений внутрішній стан. Та як наблизити до людей таку підтримку й допомогу.
У приміщенні жвава дискусія. Представники громадськості, соціальної сфери, медики й психологи обговорюють досвід стійкості в умовах довготривалої війни. Серед спікерів - Ілля Хаджинов, ректор релокованого до Вінниці Донецького національного університету ім. Стуса. Він ділиться досвідом, як починав життя з нуля.
Ілля Хаджинов, ректор Донецького національного університету ім. В. Стуса:
16 го вересня захопили головний корпус і зняли прапор України - це була остання будівля в Донецьку, на якій майорів Український прапор. І я зрозумів, що мій університет для мене помер. Це було сумне таке відчуття.
Та згодом з'явилася надія: викладацькому складу та студентам закладу запропонували переїхати до Вінниці.
Ілля Хаджинов, ректор Донецького національного університету ім. В. Стуса:
Ми спочатку взагалі сиділи на одній лаві, шукали стільці, писали на підвіконні. Ночували в університеті. Раділи найпростішому. Придбали дошку - можу писати крейдою. Це круто. Тобто відчуття того, що ти повертаєшся до нормального життя.
Про свій власний рецепт життєстійкості пан Ілля розповідає так:
Я починаю аналізувати. Тобто я не реагую, хоча раніше реагував і дуже імпульсивно на зовнішні подразники. Зараз я розумію, що навіщо витрачати зайву енергію. Треба проаналізувати, чи впливаю я на процес. Якщо не впливаю, то навіщо нервуватися. Я нічого із цим не вдію.
"Стійкість одного - стійкість мільйонів". Під таким гаслом у Вінниці провели форум до Дня ментального здоров'я.
Олена Бессараба, регіональна координаторка "Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" у Вінницькій обл.:
Послуга з психічного здоров'я і психосоціальної підтримки - вона повинна бути доступна всім людям. Наші гості й спікери - це відомі люди, які на своєму прикладі можуть розказати, як вийти зі складних ситуацій житті.
Просто на заході усіх присутніх навчають простим вправам дихання. Задля заспокоєння і розвантаження психіки.
Зробіть глибокий вдих. Через ніс. І видих через рот. Вдих, видих.
Наталя Заболотна, перша заступниця голови Вінницької ОВА:
Ми розуміємо, що 10 років війни, майже 3 роки повномасштабного вторгнення, і люди витрачають свій ресурс. Насамперед психологічний, ментальний. Ми маємо об'єднати зусилля усіх, щоби справді допомогти Україні, кожному і кожній з нас вийти і дійти до нашої перемоги. І далі мати ресурс, для того, щоб відбудовувати нашу країну.
Наразі в області працюють 320 фахівців, які допомагають підтримувати психічне здоров'я. У майбутньому психологів планують залучати не лише для допомоги у містах, а й у найвіддаленіших населених пунктах.