Знищують "Шахеди" над Київщиною: як захищають небо "Бучанські відьми" [ Редагувати ]
Від їхніх чарів російські "Шахеди" втрачають контроль у небі! "Бучанські відьми" стежать за повітряним простором над Київщиною і знищують ворожі цілі. Звісно ж, на озброєнні мають не мітлу і ступу, а надійний кулемет! Про жіночу мобільно-вогневу групу ППО розкаже Михайло Манилюк.
У цьому густому лісі на Київщині оселилися "Бучанські відьми". Таку назву має мобільна група ППО, що складається винятково з жінок.
Позивний "Акума", командир мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Ми сильні, дужі й позитивно заряджені. Мені спокійніше буде, якщо я буду охороняти свій дім, свою родину. Я не можу піти в лави ЗСУ, тому що маю маленьких дітей, але допомагати тут звісно можу. Мій обов'язок - закривати небо біля свого дому.
Коли лунає сигнал повітряної тривоги, вони сідають в авто і вирушають на позицію.
Діяти потрібно швидко й злагоджено, бути максимально уважними. Щоби ворожий дрон-камікадзе не проминув визначену ділянку і не досягнув цілі.
Жінки самостійно встановлюють на станину двадцятикілограмовий кулемет, заряджають і ведуть вогонь. Сьогодні по умовному "Шахеду"! Адже це лише тренування.
Позивний "Ліло", представниця мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
- "Бучанські відьми" найкращі. - Ви команда? - Так, звичайно команда. Це йде як такий маленький організм. Один без одного не вийде. Хтось світить, хтось допомагає, хтось підстраховує. Хтось слідкує небо, хтось в бойовій охороні дивиться, щоб з нами все було в порядку.
Захисниці неба розповідають: кулемет "Максима", з яким вони постійно виїжджають на бойове завдання, хоч і старенька, але перевірена часом зброя. Тим більше, що оснащений він додатковим сучасним приладдям.
Позивний "Ліло", представниця мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Планшет - це у нас іде типу як приціл. Тобто я можу тут вночі бачити гарно ціль і по ній працювати. Вони стріляють, вони працюють, вони виконують свою роботу.
Усі ці жінки боронять небо над Київщиною у складі Бучанського добровольчого формування територіальної громади.
Позивний "Акума", командир мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Ми добу через три. Приходимо з чергування. Перший день ми відсипаємося, бо бувають важкі чергування і дві доби ми повноцінно займаємося своїми справами. Ми не виїжджаємо на ракетну небезпеку. Ми виїжджаємо тільки на "Шахеди". І було таке, що ми по дев'ять годин стояли на полі, чекали.
Роботу "Бучанських відьом" оцінює й командир добровольчого формування. Андрій щойно повернувся з Покровського напрямку, де нині точаться запеклі бої.
Андрій Верлатий, начальник штабу Бучанської ДФТГ:
Усі мобільно-вогневі групи ППО по Україні - це досить ефективний засіб зі знищення низьколітальних цілей. Це і дешево, і дійсно працює. Спільними жіночими групами у нас на сьогодні на рахунку добровольчого формування є три збитих "Шахеди", чорних "Шахеди". Якщо в мужчини наступає процес в якомусь моменті профдеформації, то жінка старається цю профдеформацію не пропустить. Навіть ситуація на Покровську, виконання команд, безпекові заходи, все жінки виконують краще. Жінка завжди спуститься по команді і в окоп, і зайде на вогневу, хлопець менш відповідальний.
Тренування у дівчат - щосуботи. Вони кажуть: це потрібно, щоби не втратити хист. Загартуватися морально і фізично!
Позивний "Валькірія", представниця мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Нас інструктори навчають для того, щоб ми могли ефективно захищати свій кусочок неба. Навчають стрільби автоматом, кулеметом.
Усі ці жінки звичайні цивільні й добровільно допомагають ЗСУ захищати рідну землю.
Позивний "Валькірія", представниця мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Я по професії лікар ветеринарної медицини. Зараз у мене в пріоритеті навчання тактичної медицини, тому я не працюю по своїй професії, а життя своє присвятила нашому ДФТГ.
Лише об'єднавшись, можна здолати ворога, серйозно наголошують "Бучанські відьми". Але й жарти у жіночому колективі лунають раз у раз.
У нас оно і машинка мітла, і дівчата собі там всякі наліпки роблять з бойовими відьмами. Ми тепер вже не жертви. Ми самі полюємо на них, ми летимо, як відьми на мітлі, щоб їх вполювати.
Дівчата постійно в контакті з іншими підрозділами протиповітряної оборони. Якщо не вдається вполювати "Шахед" самим, передають координати іншим мобільним групам.
Позивний "Акума", командир мобільної групи ППО "Бучанські відьми":
Вони змінюються, вони вдосконалюються, на жаль. І буває таке, що вони знижують висоту, пропадають з радарів. І тому одним із наших завдань є виявляти їх візуально, або на звук, де вони летять, передавати координати, щоб наші хлопці вже попрацювали так, як треба.
На варті неба над Київщиною "Бучанські відьми" прагнуть стояти до кінця війни. Лише тоді зможуть повернутися до цивільного життя.
Щоб наше небо було світле, мирне. І щоб наші діти не жахалися ночами.