15-річний черкасець створює хвостовики, павербанки й ліхтарі для ЗСУ [ Редагувати ]
Хвостовики, павербанки та бліндажні ліхтарики - власноруч. 15-річний волонтер з Черкас Артем Чередніченко у паузах між уроками та гуртками виготовляє корисні речі для військових. Вони вже навіть замовляють у нього продукцію. Процес виробництва хлопець показав нашій знімальній групі.
3D-принтер друкує корпус для майбутнього бліндажного ліхтарика. Процес контролює Артем.
Артем Чередніченко, волонтер:
Треба виставити температуру під пластик, щоб він прилипав до самої платформи, і потім поставить на друк.
За дві з половиною години - потрібно, щоб надрукувати деталі та зібрати їх - хлопець тримає в руках невеликий зручний ліхтарик. Залежно від об'єму акумулятора він може світити до 10 годин, ще й має два кольори - білий та червоний.
Артем весь вільний час проводить у майстерні. Поки старенький принтер друкує корпуси, хлопець береться паяти павербанки.
Волонтерити школяр почав разом з іншими учнями. У його навчальному закладі постійно виготовляли корисні дрібниці для військовослужбовців - аптечки, окопні свічки, грілки. А з початку повномасштабної війни зусилля збільшили, активно залучаючи й молодь, і дорослих.
Олена Геліконова, заступниця директора навчального закладу:
Дієвий приклад - це найкращий спосіб виховання покоління, одними словами й одними гімнами діла не буде, якщо не будемо робити діло, а у нас це діло робиться, є такі учні, є такі батьки й вчителі.
Щоб розширити допомогу, Артем назбирав грошей на 3D-принтер.
Артем Чередніченко, волонтер:
Це було з кишенькових грошей, це був підробіток літом певний час, і отак він з'явився, в країні - війна, треба допомагати, якщо не можеш бути з хлопцями, то треба бути для хлопців.
Зразки своїх хвостовиків та ліхтариків Артем одразу показав волонтеру Ігорю Реп'яшенку - той кілька разів на місяць їздить на фронт. Захисники, розповідає, побачивши якісні вироби підлітка, були приголомшені.
Ігор Реп'яшенко, волонтер:
Коли кажу військовим, що це все хлопчик, якому 15 років, у них сльози на очах, вони в шоці, бо живуть не тільки війною, бачать в телефонах все, що робиться, а тут хлопець 15 років отакі речі, просто шок.
Шкільна майстерня поступово обростає шевронами та прапорами, які передають вдячні бійці. На старенькому принтері за місяць хлопець друкує запчастини для 20 ліхтариків і пів сотні хвостовиків. Та свій проєкт Артем планує масштабувати, адже завдяки небайдужим, які дізнались історію юного волонтера, вдалося придбати ще 4 принтери. Тож хлопець зможе виготовляти в рази більше виробів.