Зв'язок 5G: коли технологію повноцінно запустять в Україні [ Редагувати ]
В Україні стартує впровадження 5G-інтернету. Пілотний проєкт запустять у трьох містах для тестування сумісності 5G з військовим обладнанням. Пілот триватиме два роки та складатиметься з двох етапів. Першим містом, де впровадять такий зв'язок, стане Львів. А далі поширять на Київ та Одесу.
5G здатен передавати дані в 10 разів швидше, ніж 4G, тому створює нові можливості для обміну великими обсягами інформації на надвисоких швидкостях.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів директор директорату електронних комунікацій Мінцифри Станіслав Прибитько.
"Першим містом для тестування технології 5G дійсно буде Львів. У разі отримання всіх необхідних дозволів від Генштабу ЗСУ та успішного проведення пілотного запуску його планую поширити на Київ та Одесу.
Під час воєнного стану ми поки що не можемо запустити 5G по всій території країни в силу певних обмежень. Але знайшли компромісне рішення з державою, з військовими, мобільними операторами. Візьмуть участь у пілоті найбільші міста країни, де відносно великий відсоток телефонів, які підтримують 5G технологію.
Планується, що базові станції 5G будуть встановлені саме в центральних частинах міста, де найбільша концентрація користувачів мобільного зв'язку. І крім цього, можливий запуск окремих пілотних проектів і за запитом бізнесу в таких локаціях. Тобто якщо будуть такі звернення від компаній до мобільних операторів, Мінцифра сприятиме таким проектам.
Щодо питання коли. Держава зараз надала технічну можливість запустити пілот. А вже його реалізовувати будуть мобільні оператори. Тому ми зараз спілкуємося з ними щодо їх технічної підготовки, їх планів. найближчим часом будемо визначати місяць, коли оператори можуть запустити з врахуванням всіх умов. І повернемося з деталями пізніше...
Нам треба ця технологія не тільки для користувачів на мобільному телефоні, щоб побачити суттєве пришвидшення інтернету. Але також для бізнесу, підприємств. Бо завдяки 5G можна досягнути збільшення виробництва на заводах, наприклад, через автоматизацію деяких процесів, можна розвивати розумні міста, телемедицину, аналізувати рух транспорту для зменшення заторів...
До того ж 5G сприятиме розвитку віртуальної доповненої реальності і надає таким чином можливості для учнів у навчанні, розвагах та занурюватися у віртуальні світи", - розповів Станіслав Прибитько.