"Разом навчаємося і зростаємо": як реалізують програму в Івано-Франківську [ Редагувати ]
В Україні триває комунікаційна кампанія "Разом навчаємося і зростаємо". Запустив її Євросоюз на підтримку української освіти в часи війни. Як реалізують програму в Івано-Франківську, розкаже наша кореспондентка Жанна Дутчак.
З початку повномасштабного російського вторгнення підтримка Європейського Союзу освіти в Україні склала вже понад двісті мільйонів євро. Які можливості це відкрило для професійно-технічної освіти - обговорювали на інформаційному заході в Івано-Франківську.
Оксана Румовська, державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти України:
ЄС значно підсилив свою підтримку ПТО, підтримку в людський капітал навичок з початку повномасштабного вторгнення для того, аби допомогти Україні подолати виклики, з якими стикнулися: це і міграція, і несприятливі економічні зміни.
Проєкти, які сьогодні реалізовує ЄС в Україні, мають допомогти українській молоді здобути якісну професійно-технічну освіту в умовах війни. А це можливо лише за модернізації обладнання та приміщень самих училищ та коледжів.
Анастасія Харлан, старший кредитний офіцер Європейського інвестиційного банку, менеджерка освітніх проєктів в Україні:
Хочу зазначити, що Європейський інвестиційний банк є фінансовою рукою Європейського союзу - це та інституція, яка дозволяє країнам, містам, регіонам, областям реалізовувати свої пріоритети та програми.
Саме Європейський інвестиційний банк нині активно підтримує профтех освіту в Україні. Сьоме вище професійне училище міста Калуша готує фахівців близько двадцяти спеціальностей у сфері будівництва та харчових технологій. Майстер виробничого навчання Ігор Рига розповідає: їхній заклад - один із дев'яти в Україні, які отримали більше восьми мільйонів гривень на реконструкцію будівель та оновлення матеріально-технічної бази.
Ігор Рига, представник вищого професійного училища № 7:
Він має стати осередком передового досвіду, центром, де будуть готуватися і проходити переготовку і підвищення кваліфікації громадяни регіону. В загальному як оновлення воно передбачає собою і кращу профорієнтацію для молоді, для того, щоб заохочувати молодь йти навчатися на робітничі професії та надалі піднімати економіку України й відбудовувати її.
На сьогодні ЄС підтримав майже чотири десятки закладів професійно-технічної освіти. Учасники заходу обговорили також і важливість підтримки програм, які допомагають розвивати перекваліфікацію ветеранів та ВПО.
Оксана Румовська, державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти України:
В рамках проєктів із залученням міжнародних донорів здійснюється велика робота з поширенням програм, які дозволять розширити надання спектра освітніх послуг для дорослого населення, в тому числі для вражливих груп населення – це ВПО, це особи, які потребують перекваліфікації після повернення з війни.
Кампанія "Разом навчаємося і зростаємо" триватиме до 2025 року. І охопить всі регіони України.