У Кропивницькому відкрили різдвяні ярмарки з продажу новорічних дерев [ Редагувати ]
У Кропивницькому відкрили різдвяні ярмарки з продажу новорічних дерев. Сосни та ялинки спеціально вирощують лісівники на плантаціях. Цьогоріч готові до продажу у філіях Центрального лісового офісу майже 27 тисяч хвойних рослин. Як повномасштабна війна вплинула на продаж новорічних красунь - дізнавалися наші кореспонденти. Для цього вони побували в Оникіївському лісгоспі, що на Кіровоградщині.
Людмила Поркуян, головна ліснича філії "Оникіївське лісове господарство" ДП "Ліси України":
Ми знаходимось на плантації новорічної ялини Оникіївського лісництва. Ця плантація створювалась у 2020 році.
На плантацію із соснами приїжджають гуртовики з навколишніх міст та сусідніх регіонів. Вибирають дерева, які продаватимуть на місцевих ярмарках.
Ольга Приходченко, приватна підприємиця:
Ми беремо ялиночки такі, щоб вони були пишні, от у нас іде пишна, немає однобокої, бо є ялинки, що, наприклад, оця сторона вона пишна, а тут вона однобока, то ми її не беремо, бо кожний покупатєль дивиться.
Пані Ольга з Первомайська. У ялинковому бізнесі вже п'ятнадцять років. Розповідає: після повномасштабного вторгнення росії продажі хвойних впали втричі.
Ольга Приходченко, приватна підприємиця:
Зв'язано із ситуацією з нашою війною, дуже багато людей на фронті, дуже багато людей погибші. І тим матерям, і батькам, і діткам, жінкам не до гулянок. Коли ми брали п'ятсот штук, то зараз беремо сто п'ятдесят, і то ми переживаємо.
Цьогоріч на Кіровоградщині підготували до реалізації вісім тисяч новорічних красунь.
Людмила Поркуян, головна ліснича філії "Оникіївське лісове господарство" ДП "Ліси України":
У нас проводиться спилювання дерев саме тоді, коли приїжджає споживач, ця саме плантація буде залишатися на дорощуванні, тому нема смислу спилювати її повністю суцільно.
Найпопулярніше святкове дерево вже багато років - кримська сосна. Вона дешевша, ніж ялинка, і стоїть довше.
Максим Шаталов, приватний підприємець:
Більше такі пожилі, пенсійного віку люди, то вони беруть вєточки, щоб просто у квартирі, в домі пахло, а такі молоді, сімейні пари, вони беруть красіві хороші сосни, в основному сосна іде середня півтори - два метри сама ходова.
Рослини з плантацій обов'язково маркують. Так покупець буде впевнений, що зрубали їх законно.
Леонід Прилипко, помічник лісничого філії "Оникіївське лісове господарство":
Щас ми чіпляємо бірку на вєтку, ану чіпляйте дівчатка, чіпляємо бірочку і це ми показуємо тим, що у нас вона зареєстрована і ви можете перевірити по коду.
А це вже ярмарок, який розгорнули у філії Оникіївського лісгоспу. Тут можна купити новорічне дерево у роздріб.
Лариса Паливода, майстриня лісу філії "Оникіївське лісове господарство":
Від 160 до 192 гривень.
Пан Володимир із сусіднього села. Приїхав по сосну, щоб потішити внука.
Володимир Кузло, покупець:
У нас така традиція кожен рік, і іскуствєнну не признаю, всєгда тіки хочеться мені натуральне, дійсно, щоб чувствовалось хоч чуть-чуть в наші такі складні часи, внук буде довольний і ми будемо з бабушкою тоже задоволені.
Купувати дерева при лісництвах вигідно. Бо ж на міських ярмарках півтора-двометрова сосна, орієнтують підприємці, коштуватиме від пів тисячі гривень.