ЄС і США розробляють нові санкції проти рф [ Редагувати ]
У ЄС і США розробляють нові санкції проти рф. Водночас офіційний Лондон теж закликає до суворіших рішень проти москви. Натомість партнери росії скорочують імпорт вугілля з росії. Детальніше про міжнародний тиск на москву в сюжеті Владислава Політа.
Заходи стосуватимуться кількох офіцерів і груп російської розвідки, а також урядовців і медіапідприємців. Обмеження запроваджуються через операції з дезінформації та інших діях, що дестабілізують у всьому світі, спонсорованих росією.
Обмеження проти москви мають ухвалити вже завтра під час засідання міністрів закордонних справ ЄС. Водночас не послаблювати тиск на кремль, а навпаки - посилити його, закликає й британський прем'єр Кір Стармер. Зокрема, санкційний. За його словами, російських диктатор своїми діями демонструє, що не прагне переговорів. Тож, Стармер наголосив: саме через це Україна потребує більшої військової підтримки з боку західних партнерів.
Кір Стармер, прем'єр-міністр Великої Британії:
Нас не зупинять і не відвернуть безрозсудні погрози. Ми завжди заявляли, що зробимо все можливе, щоб підтримати Україну та поставити її в найкраще можливе становище до зими.
Насамкінець Стармер закликав партнерів по G7 до єдності. Задля, цитую, "забезпечення міжнародної стабільності у важкі для світу часи".
Водночас, окрім західних партнерів, додають проблем москві й Об'єднані Арабські Емірати. Тамтешні банки, які, до слова, нерідко були для російського бізнесу опцією, як обійти західні санкції - почали затримувати чи взагалі блокувати платежі. В росЗМІ зазначають, що після нових американських санкцій середній термін проведення платежу через банки ОАЕ зріс з кількох днів до двох тижнів, а подекуди до цілого місяця. До того ж низка транзакцій, так би мовити, "зависають" і повертаються назад. А це значно ускладнює роботи підприємців країни-агресорки, які з початку повномасштабного вторгнення відкрили в Еміратах понад півтори тисячі "дочірніх компаній".
Видання "The Moscow Times" країни-агресора:
У цілій низці напрямків кредитні організації ОАЕ взагалі перестали проводити транзакції. Це, зокрема, торкнулося сфер електроніки, серверів, ІТ-послуг та промислового обладнання.
Тим часом найбільший у світі покупець російського вугілля, а це Китай, скорочує свої закупівлі у рф. Згідно зі статистикою Центру цінових індексів, упродовж 10 місяців 2024 частка російського вугілля в загальних закупівлях КНР склала 18 відсотків. Для порівняння, за аналогічний період у 2022 році вона становила 23 відсотки. російське вугілля з китайського ринку витиснули Австралія та Монголія. Загалом же вугільна промисловість рф перебуває на межі краху, оскільки прибуток у цьому році обвалився на 93 відсотки.
Про подальший тиск на кремль не забувають у Вашингтоні. І перед відходом адміністрація Байдена готує нові, більш жорсткі обмеження проти російської нафти. Подробиці санкційного пакету ще не розголошують, однак відомо, що, перш за все, він торкнеться танкерного флоту. Як зазначили в "Блумберзі", так у Вашингтоні прагнуть надати Україні якомога більше важелів впливу в разі перемов із москвою.