На Миколаївщині діє мобільний хаб для ветеранів [ Редагувати ]
На Миколаївщині ветерани та їхні родини можуть скористатися послугами мобільного хабу. До найвіддаленіших громад області приїжджають три фахівці: психолог, юрист та соціальний працівник. Яку допомогу можуть отримати відвідувачі - дізнавалася наша кореспондентка Єлизавета Кротик.
До мобільного хабу в Новій Одесі, що на Миколаївщині, звернувся Олександр. Ветеран каже: уже давно відчував потребу в психологічній допомозі, необхідно з'ясувати і юридичні питання.
Олександр, ветеран російсько-української війни:
Адаптація важко проходить. Самому дуже важко вийти з цього стану, що тут все інакше, не так, як на війні, і також до юриста маю деякі питання. Найскладніше зрозуміти, що тут інакше. На війні там усі свої, там все зрозуміло, всі однакові. Тут люди мирні й з ними набагато важче спілкуватися, коли ти колишній військовий. І вони тебе не розуміють.
У лавах ЗСУ Олександр був із 31 березня 2022 року. Через інвалідність змушений був звільнитися шість місяців тому. Вирішив постійно відвідувати психолога.
Олександр, ветеран російсько-української війни:
Ти стараєшся сам вийти із цієї ситуації, але це дуже складно зробити, бо ти розумієш, що робити, але не розумієш як. І коли спілкуєшся із психологом, він напрямляє в яку сторону треба рухатися, щоб вийти із цієї ситуації.
Мобільний хаб курсує у найвіддаленіші громади області. Фахівці приїздять і на прохання конкретної людини, і за запитом органів соцзахисту.
Віктор Мойсеєв, координатор проєкту Українського фонду швидкого реагування:
Як сам учасник бойових дій, я розумію, що ця потреба збільшується з кожним днем. У великих містах у категорії ветеранів більше шансів отримати послуги, а у віддалених громадах це проблемно.
Протягом робочого дня мультимедійна команда надає безоплатні консультації охочим різних категорій.
Віктор Мойсеєв, координатор проєкту Українського фонду швидкого реагування:
Найчастіше приходять, коли ми приїжджаємо, родини безвісти зниклих, родини полонених - це категорія, яка у невизначеності, не переживши цю ситуацію, і люди йдуть з питанням та сподіванням хоч десь отримати хоч якусь надію.
У Новій Одесі на зустріч із фахівцями прийшло близько п'ятдесяти містян.
Тетяна Венгеровська, начальниця управління соціального захисту населення Новоодеської міської ради:
Хлопцям дуже тяжко спілкуватися і їм дуже тяжко зробити цей перший крок, але ця допомога потрібна і вони про неї просять, і ми в цьому напрямку рухаємося і постійно співпрацюємо із різними громадськими організаціями.
Загалом мобільний хаб забезпечуватиме підтримку людей у 52 громадах Миколаївської області.