На Дніпропетровщині запрацювала перша модульна школа [ Редагувати ]
Сіли за парти після довгої перерви. На Дніпропетровщині запрацювала перша в регіоні модульна школа. Тимчасову споруду розмістили в одній з громад, де росіяни своїми обстрілами зруйнували всі навчальні заклади. Як вона працює? Розкаже Олена Мендалюк.
Ольга Вовк радіє звичайному шкільному дзвонику.
Цей дзвоник, який врятувався після атаки рф, щорічно сповіщав і про початок канікул, і про початок навчального року, і для нас це символ.
Це чи не єдине, що лишилося від її навчального закладу після російської атаки.
Ольга Вовк, директорка ліцею:
Наша школа нова і сучасна. Такої школи дуже мало було взагалі в Україні, і тут один ось цей момент ці 3 ракети знищили наше життя, професійне життя.
Тоді, у липні 22-го, армія країни-терористки зруйнувала всі навчальні заклади в громаді.
Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради:
Ракетами С-300 було зруйновано всі три школи, одна з них була нова, побудована в рамках програми президента "Велике будівництво", і фактично громада залишилася повністю без шкіл.
Цьогоріч у травні громада домовилася з міжнародними партнерами про зведення модульної школи.
Микола Лукашук, голова Дніпропетровської обласної ради:
Це було побудовано за 2-3 місяці, і це велика подяка нашим міжнародним партнерам. Тому що це були кошти виключно наших міжнародних партнерів. Є черговість, є заняття в режимі офлайн та онлайн - це вже вирішує громада, поруч є укриття, до якого тут сьогодні 100 метрів.
Одночасно у школі може навчатися до 150 дітей. Поки що у тестовому режимі уроки вестимуть у кілька змін.
Ольга Вовк, директорка ліцею:
5-11 класи - це десь 350 дітей, які будуть сюди ходити, але почергово. У нас 565 учнів, із них 100 знаходиться за кордоном, але вони не перестали бути нашими учнями, ми з ними працюємо, бо вони хочуть мати документ про освіту українського зразка.
У громаді це другий відновлений навчальний заклад. Раніше іноземні партнери допомогли відбудувати зруйнований росіянами ліцей.
Лідія Колісник, начальниця управління освіти, культури молоді та спорту:
Ми дуже вдячні неурядовій чеській організації "Людина в біді", яка допомогла нам здійснити поточний та капітальний ремонт самої будівлі, фасаду цієї будівлі, та з міського бюджету було виділено кошти на поточний внутрішній класних кімнат.
Та багатьом школярам доводиться вчитися онлайн. Адже у громаді майже дві з половиною тисячі учнів.
Лідія Колісник, начальниця управління освіти, культури молоді та спорту:
У нас були дуже близько бойові дії, і наше місто постраждало, у 22-23 навчальному році у нас навчалося 2768 дітей, у 23-24 навчальному році - 2624 дитини й 24-25 навчальні роки - 2451 дитина.
Один із навчальних закладів після прямого влучання відновити неможливо. Втім, освітяни сподіваються, що на його місці зведуть нову сучасну школу.