Під обстрілами та тривогами: як сумські газівники забезпечують безперебійне постачання газу [ Редагувати ]
Сумська область під щоденними обстрілами ворога. Росіяни застосовують різні види озброєння. Газівникам часто доводиться працювати під ворожими атаками та під супровід повітряних тривог. Одними з перших вони прибувають на місця вибухів і якнайшвидше намагаються відновити газові мережі. Втім, життєво важлива не лише їхня аварійна, а й повсякденна робота. Наприклад, щоденна інспекція газових мереж. Як ця робота відбувається в Сумах - далі у сюжеті.
Один з наймасштабніших ракетних ударів по Сумах росіяни завдали в листопаді. Тоді загинуло 12 людей. Вибухова хвиля побила з десяток багатоповерхівок. Пошкоджені були й газові мережі. Аварійні бригади одразу взялися за відновлення – впорались в рекордні терміни.
Дмитро Богдан, в.о. головного інженера Сумського УЕГГ:
Було багато пошкоджень, замінено велику ділянку газопроводу пошкодженого, відновлено газопостачання до більше ніж 700 споживачів. І виконали ці роботи за 2 дні.
А це руїни житлового будинку після удару "Шахедом" в березні. Пожежу тут гасили кілька годин. Тоді газовики примчали сюди одними з перших, щоб перекрити блакитне паливо. Згодом постачання відновили для неушкодженої частини дому. З огляду на регулярні обстріли прикордоння, працівники Сумської філії "ГАЗМЕРЕЖІ" завжди напоготові усувати пошкодження. Багато часу приділяють і профілактичній роботі, щоб газові мережі були в робочому стані.
Ми провіряєм виток газу, щоб не було витоків газу, на приборі повинно показувати 0.
Пані Ніна понад 20 років присвятила газовому господарству. Щодня, за будь-якої погоди, перевіряє газове обладнання по місту.
Ніна Курило, слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів:
Робота дуже відповідальна, пам’ятаю, як 10 років тому по своєму маршруту по проспекту Свободи я виявила будівельні роботи, які велися біля газопроводу високого тиску, де забивалися бетонні палі. Оперативно зібралася і заборонила будівельні роботи. Того що може бути вибух, можуть пробити газопровід.
Бригада слюсарів рухається за визначеним маршрутом, який не дозволяє пропустити жодного розподільчого пункту. Фахівці звертають увагу на цілісність кріплень, фарбування, ущільнення тощо. Адже більшість порушень у функціонуванні мережі виявляють саме завдяки такому інспектуванню. Зокрема, й незаконне будівництво в охоронній зоні або нелегальні втручання в систему.
Дмитро Богдан, в.о. головного інженера Сумського УЕГГ:
Сьогодні лише в Сумах до інспектування газопроводів залучено 7 бригад слюсарів, не враховуючи 2 бригад, які обслуговують ГРП та ШГРП. Саме таким чином нам вдається мінімізувати випадки порушень експлуатації системи газопостачання. А це безпека всього міста. Враховуючи воєнний час, це дуже важливо, у нас є перебої зі світлом, тому газ - альтернатива на цей час суттєва.
У Сумах газовикам часто доводиться працювати під супровід сирен повітряної тривоги.
Наталія Кабашна, начальниця служби охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища:
Для працівників на місцях є облаштовані укриття. У Сумах нещодавно було споруджено укриття модульного типу. Для наших колег, які перебувають на маршрутах і здійснюють інспектування, ми нагадуємо, що вони повинні слідувати до муніципального укриття.
Модульне сховище з’явилось і біля офісу сумської філії.
Наша компанія забезпечила встановлення укриттів для наших працівників та для відвідувачів.
25 осіб, встановлено лавочки, забезпечено вимоги щодо двох входів та виходів, вентиляція, освітлення і також передбачено встановлення обігрівачів.
На Сумщині щодня майже 1800 працівників опікуються стабільним розподілом і подачею газу до споживачів.