На кордоні з білоруссю проводять максимальні заходи безпеки [ Редагувати ]
На північному кордоні максимальні заходи безпеки. Колись державний рубіж, який подекуди можна розпізнати лише за білоруськими та українськими прикордонними стовпами, перетворилася на фортифікаційну смугу перешкод. Увесь периметр узяли під нагляд і з неба, і з-під землі. Як охороняють та обороняють кордон із білоруссю - дивіться у репортажі моїх колег.
На межі Рівненщини з білоруссю українські прикордонники підіймають дрон. З неба моніторять, чи немає провокацій з боку країни-сусідки.
Це ще наша територія, а це вже суміжна дальше йде. Тут є рови наші протитанкові, а також загородження.
За пультом БПЛА прикордонник Сергій. Військовослужбовець по кілька разів на день запускає керований розвідник уздовж кордону - ретельно обстежує територію. А це ліси й болота. Саме таким є прикордоння рівненського Полісся. З повітря видно усе, як на долоні.
Сергій, прикордонник:
З дрона видно сліди, так само машина приїхала, дуже добре видно, тому що тут поля, траву зразу буде видно, що щось витоптано. Зимою, щоб не ходити не слідити, дрона можна підняти і все продивитися спокійно. В нічний час так само "тєплік" - здалека видно, чи щось їде, чи йде.
Сергію - 22. Він контрактник. В 9-му прикордонному загоні імені Січових Стрільців служить з 2021-го, одразу як закінчив медколедж за спеціальністю фельдшер. Як медик зі своїм підрозділом виконував завдання на сході, рятував побратимів на позиціях.
Сергій, прикордонник:
Ця ротація була у 23-му році. Ми стояли на позиціях та відбивали штурм, так сказати, рашистів. Населений пункт, в якому ми перебували, це Чернещина недалеко від Борової. Обстрілювали 120-ми мінометами, обстрілював танк нас постійно, проводилися штурми як наші, так і їхні.
Якщо у небі з'явиться ворожий безпілотник, виїжджає мобільна вогнева група.
Озброєні бійці за кілька хвилин прибувають на позиції, займають кругову оборону та беруть під свій захист небо. Олександр кулеметник. Проти ворожих БПЛА наготував ДШК.
Олександр, прикордонник:
Великокаліберний. Був розроблений для знищення повітряних цілей, а також можна ним працювати по наземних легко захищених укриттях, великому скупченню живої сили ворога і легкоброньованої техніки. На цей час ми працюємо по низьколітальних повітряних цілях, тобто безпілотники, "Шахеди".
Олександр - фермер з Черкащини. Вже майже рік як доєднався до лав прикордонників. Нині сержант береже північний рубіж. На варті з потужною "дашкою" вдень і вночі.
На планшеті коригувальник мені підказує. Також включаємо прожектор і шукаємо ціль.
Мобільна вогнева група напоготові щодня, розповідає її керівник Микола. Щойно на Рівненщині лунає сигнал тривоги, хлопці їдуть на позиції та пильнують повітряний простір.
Микола, прикордонник:
Для цього в нас є повністю все ДШК, технічні засоби, тобіш це планшет, який використовується для моніторингу повітряного простору, це тепловізор, це комплект планшет і тепловізор. Точніше ми можем вночі сидіти за планшетом і дивитись, що відбувається в небі.
І на землі прикордонники на варті цілодобово. На патрулюванні сьогодні Микола. До великої війни працював вчителем у місцевій школі. А вже як понад півтора року стереже кордон з білоруссю.
Микола, прикордонник:
Під час патрулювання ведемо спостереження за місцевістю, так само за повітряним простором, щоби не було порушення державного кордону. Наша місцевість переважно болотяна, це дуже великий плюс для захисту нашого кордону.
Наземні границі на рівненському Поліссі за роки війни непорушні. Щоб так було і надалі - тут збудували багаторівневу лінію оборони.
Юрій Шахрайчук, помічник начальника 9-го прикордонного загону ім. Січових Стрільців:
На державному кордоні на постійній основі здійснюється інженерне облаштування, здійснюється зведення фортифікаційних споруд. Контролюємо за ситуацією, яка відбувається в населених пунктах прикордоння, щоб не дати можливості ворогу дестабілізувати ситуацію як на лінії кордону, так і в прикордонні.
Усе, що відбувається на лінії державного кордону, бачать і ось в цьому командному пункті. Він розташований під землею. Нагляд тут здійснюють безперервно. Поки ми знімали репортаж - армійці спостерігали й за нами.
Артем, заступник коменданта прикордонної комендатури:
Основна робота відбувається в тому, щоб слідкувати за камерами відеоспостереження. Вони розповсюджені безпосередньо на всій лінії державного кордону, що нам допомагає і в разі чого спрощує деякі задачі та нюанси.
Якщо камери розгледять порушника чи оператор зафіксує будь-які зміни в обстановці - одразу туди вирушить наряд. У Миколи сьогодні патрулювання без надзвичайних ситуацій. Каже, місцевим можна спокійно готуватися до зустрічі Нового року, рубіж під надійною охороною.
Весь кордон продивляється, прослуховується, як і по низу, так і по версі по небу. Тобто все під контролем.