В Ужгороді рідні загиблих захисників організували майстер-клас з виготовлення свічок [ Редагувати ]
В Ужгороді рідні загиблих захисників зібралися, аби згадати своїх героїв, поділитися переживаннями та відволіктися творчістю. Жінки виготовляли власноруч новорічні прикраси. На майстер-клас, організований благодійниками, прийшли дружини, матері та діти воїнів. Наш репортаж.
Наталія, організатор майстер-класу з виготовлення свічок:
Так, дівчата, беремо вощину, у нас є така ще нитка, поміряли, відрізаємо, і ми своїми ручками так нагріваємо, нагріваємо і потім беремо так ручками.
Пані Наталія показує, як створити свічку з вощини. Кілька хвилин роботи і:
Все, наша свічка вже готова.
Тепер прикрасити виріб. Пані Ольга свою свічку оздобила гілками ялини й квітами. Дуже старається, адже вона для її полеглого сина.
Ольга, мати загиблого військового:
Думаю, як зробити, щоб воно гарно було. Знаєте, перша думка, що я понесу на могилу сину. 2 роки і 9 місяців його немає, пішов в перші дні війни, приїхав він з-за кордону, він взагалі не мав бути тут, бо 10 років він вже не проживав в Україні, приїхав спеціально на захист України. Що я можу сказати, боляче...
Втрату сина переживає і Христина. Роман за позивним "Цитрус" у свої 19 пішов на фронт добровольцем. У складі штурмової роти війну зустрів під Волновахою. Останні роки служби - пілотував дрон. У травні під час виконання бойового завдання загинув на Запорізькому напрямку. Для нього мати підготувала на майстер-класі ось такий букет.
Христина, мати загиблого військового:
Я робила для сина, зараз збираюся до нього на Пагорб Слави. Мріяв з дитинства стати військовим, щоби я не пропонувала, не могла його забрати додому. Піду скажу йому, що люблю його і завжди буду любити, ну, і, напевно, завжди буду чекати.
Захід для родин полеглих воїнів улаштували в Ужгороді представники духовенства та благодійники.
Руслан Ющук, військовий капелан 128-ї бригади:
Кожен має втрату, потрібна підтримка бажано, щоб люди могли подзвонити один одному, поспілкуватися та запросити в гості.
Ольга Руїна, психологиня ГО "Неємія":
Насправді зібратися разом - це є надзвичайно цілющим, оскільки коли людина горює, їй дуже небезпечно залишатися на одинці, і тому такі спільні заходи, де люди можуть зібратися, зробити щось нейтральне, щось приємне, поспілкуватися, концентруватися на своєму горі, але відволіктися.
Поспілкувалися учасниці заходу й з психологинею та військовим капеланом. Знайомилися, ділилися переживаннями й спогадами, творчістю намагалися відволіктися від буденних проблем. Кажуть, їх об'єднує спільне горе та одна мрія.
Любов, удова військовослужбовця:
Всі ми тут з одною проблемою прийшли й всі мріємо, щоби більше ніхто не переживав такі страшні емоції, як пережили ми.