Як зберегти спокій: у Києві навчають фахівців критичної інфраструктури [ Редагувати ]
У Києві проводять тренінги з психологічної підтримки для представників поліції та працівників підприємств критичної інфраструктури. Адже люди, які працюють з потерпілими, повинні й самі зберігати спокій, щоби розрадити інших. Репортаж Валерії Глущенко.
Людина, яка пережила кризову ситуацію, може впасти у так званий "ступор". Психолог Центру стресостійкості розповідає алгоритм дій, що треба зробити передовсім, аби допомогти постраждалому. Працівники критичної інфраструктури, зокрема, правоохоронці, які працюють в місцях ворожих атак, кажуть: для них - це базові знання.
Марина Требуш, старший інспектор сектору протидії домашнього насильства:
У зв'язку з ситуацією в країні наша робота стала важча. Дуже чудово, що ми потрапили на цей тренінг, адже психолог нам наводив певні ситуації, як саме потрібно реагувати та як забезпечити себе.
Євгенія Березенець, психолог відділу психологічного забезпечення ГУ НПУ:
Ці тренінги допоможуть поліцейським опанувати техніки першої психологічної допомоги. Не тільки для себе та своїх близьких, що дуже актуально на сьогодні, а також і для громадян України, які потрапляють в кризові ситуації.
Тренінг відбувається за класичним принципом: спершу теоретична частина, потому практика. Задля якнайкращого закріплення, другу частину проводять в ігровій формі - інсценують стресові обставини.
Тетяна Міняйло, старший інспектор ювенальної превенції Оболонського управління поліції:
Майже весь день відбувається тренінг. Спочатку знайомство, далі "Вступ" і дуже цікаво, що в нас відбувається не сама начитка, а й дуже багато іде практики. Я саме і завітала сюди, бо були такі вже в житті ситуації. Де я не знала, як вчинити. Тепер після тренінгу буду знати.
Платформу психологічної підтримки у Києві створили майже 3 роки тому за підтримки посольства Канади та Ізраїлю. На тренінгах у центрі вже побували понад 9 тисяч фахівців критичної інфраструктури.
Тетяна Мельничук, психолог Центру стресостійкості:
Ми рік переймали досвід, навчалися і в Ізраїлі, виїжджали кількома групами психологів. Щоб зрозуміти, що таке релевантності життєстійкості. Адже в нас мало такого було. Він якраз був створений для підтримки ментального здоров'я, для стабілізації критичної інфраструктури, і перша лінія зіткнення - це поліція, лікарі, соцпрацівники та педагоги.
Лише у першому кварталі року організатори планують провести понад 30 занять для поліціянтів і фахівців критичної інфраструктури. Також у Центрі стресостійкості психологічні консультації надають тим, хто вимушено покинув свої домівки. Усі послуги безоплатні.