Проєкт "Атлас": розкрито таємниці новітньої системи [ Редагувати ]
У Херсоні російські окупанти атакували з дрона швидку, яка поспішала до пацієнта.
До того ж росіяни намагались вбити чоловіка, який стояв на балконі! Це вже непоодинокі випадки, коли росіяни влаштовують на херсонців "дронове сафарі". Щоб ворожі безпілотники не залітали у місто, потрібна потужна система радіоелектронної боротьби та розвідки.
Цього тижня розробники представили проєкт "Атлас", що здатен перехоплювати цілі на дистанції до тридцяти кілометрів. Михайло Манилюк розповість більше.
Російські безпілотники щодня атакують позиції ЗСУ в зоні бойових дій. Полюють на техніку, боєкомплект, живу силу. Коригують вогонь артилерії. І навіть влаштовують "сафарі" на цивільних у прифронтових населених пунктах. Зокрема, на Херсонщині. Щоб смертоносні електронні джмелі не змогли завдати шкоди, потрібна радіоелектронна стіна.
Віталій Литвин, майор бригади "Рубіж" Нацгвардії, герой України:
Так, як ворог виробляє, і військово-промисловий комплекс в них набагато більший і потужніший, ніж військово-промисловий комплекс нашої держави. Тому, на превеликий жаль, засобів радіоелектронної боротьби, засобів радіоелектронної розвідки постійно не вистачає на лінії бойового зіткнення.
Тисячу триста кілометрів фронту планують захистити від ворожих БпЛА! Днями одна з українських компаній-розробників радіоелектронної боротьби та розвідки презентувала проєкт під назвою "Атлас".
Ярослав Філімонов, директор компанії-розробника РЕБ та РЕР:
Це ціла РЕБ-РЕР екосистема. Вона дозволяє виявляти, знешкоджувати дрони буквально нажиманням однієї кнопки. Вона дозволяє робити це віддалено, і ця система використовує інтелектуальну заваду, тобто це не просто якийсь там "білий шум" або точкове рішення - це досить високотехнологічна зброя.
Ось таких два комплекси радіоелектронної боротьби та розвідки "Азимут" і "Міраж" допоможуть протидіяти ворожим безпілотникам. За словами розробників, система працює, як єдиний організм з багаторівневим доступом та можливістю віддаленого керування. Аналогів зараз у світі нема.
Ярослав Філімонов, директор компанії-розробника РЕБ та РЕР:
"Азимут" - той що здатний виявляти абсолютно всі типи безпілотних літальних апаратів, які летять і керуються на якихось частотах. Другий засіб радіоелектронної боротьби називається "Міраж" - це засіб, який по суті генерує інтелектуальну заваду, і для нього не важливо, на яких частотах і що рухається. Він підлаштовується під будь-які частоти керування і передачі сигналів.
Система готова до роботи. Її вже застосовують окремі підрозділи Сил оборони.
Ярослав Філімонов, директор компанії-розробника РЕБ та РЕР:
Вона пройшла випробування у бойових завданнях, на лінії бойового зіткнення, вона пройшла всі випробування з Генеральним штабом, і довела свою ефективність, і показала, як вона може працювати.
Олег Донець, керівник напрямку РЕБ кластера Brave1:
Звичайно, це дуже важливий проєкт, і ми як Brave1 і держава в цілому вбачаємо саме такий розвиток найбільш ефективним і найбільш продуктивним для нашої спільної перемоги.
Щоб проєкт "Атлас" став потужною радіоелектронною стіною на фронті, потрібно зібрати понад п'ять мільярдів гривень. До ініціативи вже долучаються відомі українці.
Ольга Харлан, олімпійська чемпіонка, амбасадор проєкту "Атлас":
Я б дуже хотіла, щоб кожна людина, кожен українець підтримував цей проєкт. Особливо бізнеси, тому що вони також забувають, що в нас в країні війна, деякі. Я б дуже хотіла, щоб всі включилися в цей проєкт.
Віталій Кім, голова Миколаївської обласної державної адміністрації:
Воно менш енергомістке, воно більш ефективне, з ним потрібно вміти працювати. Але це аналог топобладнання у світі. Тому, я сюди недаремно приїхав, у мене часу не так багато. Маю надію, що Офіс Президента, я буду доповідати сьогодні, теж відреагує.
Системи "Азимут" та "Міраж" зможуть виявляти й пригнічувати майже усі БпЛА, які росіяни застосовують проти ЗСУ в зоні бойових дій. Стануть так званим куполом для прифронтових населених пунктів. А отже, українські захисники та мирні люди будуть у безпеці!
Віталій Литвин, майор бригади "Рубіж" Нацгвардії, герой України:
Якщо брати, наприклад, Міраж", тоді можна буде закрити такі населені пункти як Херсон, такі населені пункти як Покровськ, Мирноград, куди ворог також може залітати своїми ФПВ-дронами й завдавати ударів не тільки по військових об'єктах, а по цивільних так само.
Той, хто має перевагу у технологіях, неодмінно здобуде перевагу й на полі бою. Нам потрібна зброя, яка б могла якісно захистити від ворога. І така зброя у нас є.