У госпіталі на Рівненщині безкоштовно викладають IT-курси для бійців [ Редагувати ]
ІТ для ветеранів. У госпіталі на Рівненщині військовослужбовців безкоштовно навчають працювати на комп'ютері, дають їм базові навички у сфері інформаційних технологій.
Знання поранені здобувають без відриву від реабілітації. Для цього в медустанові облаштували комп'ютерний клас. Після завершення курсу армійці матимуть новий фах, а дехто і роботу. Як ветерани стають ІТ-фахівцями - розкаже Сніжана Сидорук.
Якраз відпрацьовували по ворогу. Був вибух, і осколки так залетіли, шо травмували хребет.
39-річний Олексій з Нікополя був поранений торік влітку на Куп’янському напрямку. Нині на реабілітації у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. Пересувається на кріслі колісному.
Олексій Сергієнко, військовослужбовець ЗСУ:
Я переніс тринадцять операцій до того, щоб сюди попасти. Ну, різне там: і легеня була пробита, і нирка, печінка, жовчний. Тут я вже три місяці знаходжусь на реабілітації, сюди я приїхав в положенні лежачи.
Між сеансами тут же у шпиталі боєць відвідує комп’ютерні курси. Опановує новий фах у сфері інформаційних технологій.
Ось така база типу таблички і там створювати можна. Тут назви, ці таблички.
У мирному житті Олексій працював у торгівлі. Він сумнівається, що зможе повернутися до попередньої роботи через травму хребта. Тому вирішив вчитися на айтівця.
Олексій Сергієнко, військовослужбовець ЗСУ:
Освоюємо, скажемо так, різні мови програмування. Вивчали бази даних, як їх створювати, як їх заповнювати. Щось нове, цікаве. Тим паче з такими там обмеженими можливостями в праці, то робота з комп’ютером, я вважаю, що це дуже класно.
На цьому уроці ми розглянемо, що таке бази даних, системи управління базою даних.
Навчає пацієнтів шпиталю айтівець із п’ятнадцятирічним стажем. Алекс сам ініціював ці курси. Для бійців вони безкоштовні.
Алекс Стасюк, ІТ-фахівець, керівник проєкту:
Мій батько був військовим і я завжди з великою повагою відносився до цих людей, і я відчув, що я, як айті-фахівець, можу дати більше, ніж просто донатити.
До хлопців на заняття приїжджає з піцою і в такій невимушеній атмосфері викладає ази програмування. Серед тринадцяти військовиків, які опановують ІТ-курс, - львів’янин Ігор.
Попали під обстріл москалів. Спінальна травма. Не можу ходити. Паралізований від пупка нижче.
До мобілізації Ігор працював інженером у великій мережі супермаркетів. Має технічну освіту. На цих курсах удосконалює свої знання.
Ігор Данилко, військовослужбовець ЗСУ:
Я думаю, що підтягнути свій рівень, враховуючи штучний інтелект. Створив розумного бота на основі штучного інтелекту. Нас тут так навчили. Ну, і він може менеджером по продажах.
Ігор продовжує працювати дистанційно зі шпиталю. Певен, що люди з інвалідністю можуть реалізуватися в ІТ-сфері, головне - мати бажання вчитися. Тим паче цей проєкт, запевняють його засновники, допомагає випускникам працевлаштуватися.
Алекс Стасюк, ІТ-фахівець, керівник проєкту:
Базовий курс айті - це триває до трьох місяців. Після цього ми здійснюємо менторство в режимі онлайн. Доводимо всіх охочих за спеціальністю, яку вони обрали. Ми працюємо з групою місцевих компаній не тільки з айті сектору, які з великою радістю готові працевлаштовувати наших випускників.
Для занять у госпіталі спеціально облаштували комп’ютерний клас. Кошти на це виділили з обласного бюджету.
Інна Львівська, фахівчиня зі зв'язків з громадськістю Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни:
Госпіталь розвивається. Ми раді кожній співпраці та новим ініціативам, якщо це допомагає ветеранам соціалізуватися. Це шанс для хлопців здобути не просто нову професію, а забезпечити своє життя.
Зі спеціальністю в айті-сфері мінометник Олексій Сергієнко поки що не визначився, та жодного уроку не пропускає. Сам вже створив чат-бот, який підбирає під настрій музику. Боєць ще й музикант, тому з гітарою не розлучається навіть у шпиталі.