Рідкісне видовище: на Черкащині місцеві підгодовують оленів у лісах [ Редагувати ]
Зберегти та примножити популяцію плямистих оленів взялися лісівники на Черкащині. Там нині мешкає стадо із понад 50 цих тварин. Їх спеціально вирощують та підгодовують на відкритій лісовій території у 125 гектарів. Нашій знімальній групі вдалося відзняти рідкісні кадри - подивіться.
Серед лісової тиші для диких плямистих оленів готують обід. В гущавині дерев, куди не заходять люди, облаштовано кілька кормових майданчиків, харчування - на вибір, як у п'ятизірковому готелі для тварин.
Розчином солі віники, ось сіно, так вони його споживають, підходять ближче, беруть зерно і лизунець.
Лісничий Володимир Музиченко розповідає, до годівниць тварини частіше приходять у сильні морози, коли знайти їжу в лісі складно. Підгодовують їх постійно і не лише на території вольєрного господарства, де і розводять плямистих оленів.
Володимир Музиченко, лісничий Пехівського лісництва ДП "Ліси України":
Розвозимо і сіно, і сіль, і корма не лише по вольєру, а і по лісу, бо тваринам не хватає вже того, що є в лісі. Вся дичина знає в лісі, шо є кормові майданчики, вони знають, що можуть прийти і поїсти, привикають до оцього.
Доглядати за рідкісними для Черкащини плямистими оленями у цьому лісництві почали ще у 2017 році. Територія відкрита і максимально комфортна - 125 гектарів. Ще й підгодовують власноруч вирощеними екологічними ласощами.
Роман Свинарський, старший єгер Пехівського лісництва ДП "Ліси України":
Поле в нас, кукурудзу самі вирощуємо, осінню збираємо як влажность співпадає, щоб вона не пріла, не цвіла, така вона природна должна бути.
А так відбувається доставка їжі до годівниць. Дирчання машини, каже Олександр, олені впізнають ще здалеку і, попри природну полохливість та вміння маскуватися, вони часто показуються лісівникам.
Олександр Шевченко, інженер з охорони і захисту лісу філії ДП "Ліси України":
Вони вже знають, що сьогодні буде корм, можна їхать і можуть підбігти 15-20 метрів і будуть ждать, шоб ми висипали корм. Були такі випадки, коли йде брачний період в оленів, то чуть на машину не вискакували, а бувало, що молоді оленята, то хлопці буквально з рук кормили.
Побачити рідкісних для Черкащини плямистих оленів вдається і нашій знімальній групі. Спочатку парнокопитні швидко пробігають перед машиною.
Згодом завмирають неподалік серед дерев і пильно спостерігають за непроханими гостями. Тварини відчувають чужі запахи та голоси, тож навіть таке коротке знайомство журналістів з оленями можна вважати великою вдачею. Випускати стадо у дику природу поки що не планують, його продовжують нарощувати. Минулого року тут народилось 14 оленят, цьогоріч, сподіваються, поголів'я збільшиться.