У Києві відкрили перший в Україні музей математики "Кубоїд" [ Редагувати ]
Тут немає традиційних лекцій - навчання відбувається через гру та досвід. У Києві відкрився перший в Україні музей математики. "Кубоїд" - це унікальний інтерактивний проєкт, що поєднує науку, технології та творчість, перетворюючи знання з точних наук на захопливий та доступний процес пізнання. У Міністерстві освіти зазначають: подібні центри в майбутньому можуть допомогти відбудувати країну. Як саме - розкажуть мої колеги.
Анна, менеджерка музею математики "Кубоїд":
У нас є проєктор, який світить на картинку і запитання, яке ми задаємо дітям: чи з такого трикутника може бути інший рівносторонній трикутник? Ми можемо гратися з тінями.
120 експонатів та інтерактивних тренажерів для вивчення основ алгебри і геометрії. Шість тематичних секторів, зокрема, зони креативності та головоломок. Усе це "Кубоїд" - четвертий в Європі, п’ятий у світі та перший в Україні інтерактивний музей математики. За підтримки "Малої академії наук" та Міносвіти його відкрили у Києві.
Вікторія Гончаренко, школярка:
Нам треба виміряти вагу цієї гірки, ми не знаємо, скільки вона важить, але в нас є певні інші ваги, ми стараємося врівноважити. Якщо з цієї 550 грамів, з цієї 200, тобто вага цієї гірки 350.
Десятикласниця Вікторія - серед перших гостей закладу. Вона призерка всеукраїнської олімпіади з математики, уже встигла протестувати більшість експонатів. Зараз перейшла у сектор, де школярі можуть трохи забутися про навчання: покататися на віртуальних лижах, записати свій власний прогноз погоди.
Вікторія Гончаренко, школярка:
Мені здається, цей музей - це дуже гарний засіб для популяризації математики. Дуже цікаво, дуже класно.
Розв’язувати реальні задачі, розвивати критичне мислення та просторову уяву. В інтерактивному просторі вчителі зможуть проводити уроки, використовуючи інноваційні підходи до навчання.
Станіслав Довгий, президент Малої академії наук України:
Ми розсилаємо по школах, школи дають заявки і по графіку приходять класи і проводять тут уроки, це світова практика. І ми сьогодні зробили такий величезний крок, тому що математика - це цариця наук, і для нас реформування математичної освіти разом з природничою освітою - це майбутнє України.
У майбутньому "Кубоїд" може стати важливим інструментом для покращення математичної освіти в Україні, підкреслив на відкритті музею Президент Володимир Зеленський.
Стрічка медіум, яка символізує нескінченність і безперервність. Якщо ви подивитесь, ця стрічка залишилась цілою і це символ нескінченності.
Володимир Зеленський, Президент України:
Нескінченність, я бажаю, щоб ця війна закінчилась, я вдячний нашим героїчним воїнам і нашому суспільству, я впевнений, що вона скоро закінчиться справедливим миром для нас, для України, а нескінченними для вас будуть знання, які щоденно будуть відкривати для вас світ, який дійсно дуже цікавий, прекрасний і завдяки вам такий світлий.
Також глава держави поспілкувався з призерами олімпіад і відповів на запитання учнів.
- Я займаюсь багатьма видами спорту і в мене таке траплялося, що не вистачає часу просто підготуватись до якихось предметів, а іноді навіть до математики, і навіть колись мені доводилося списувати. Чи доводилося вам робити так? - Я ж президент... Ніколи, якщо чесно. Лев, знаєш, мені здається, у всіх все в житті було, але головне - робити висновки.
Організатори підкреслюють: "Кубоїд" цікаво відвідати і дітям, і дорослим.
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України:
Ми претендуємо на те, щоб розвивати військово-промисловий комплекс, айті, енергетику, високотехнологічні галузі економіки. І нам потрібні фахівці, які будуть вступати на ці галузі, нам потрібно цю проблему вирішувати де? В школі.
А щоб ознайомитися з експозицією музею - змогли школярі не лише з Києва, організатори планують показати частину музейної експозиції в різних містах України.