Закарпаття зустріло черговий евакуаційний потяг із Донеччини [ Редагувати ]
До Закарпаття прибув черговий евакуаційний потяг із Донеччини. 12 дорослих та 19 дітей залишили свої домівки через війну. Прифронтові громади ворог безжально обстрілює щодня.
У Мукачеві евакуйованих зустріли волонтери. Після нелегкої дороги, люди вирушили до свого нового житла. Життєві історії з міст та сіл у вогні чули наші кореспонденти.
Потягом із Краматорська до Мукачева Олена із 9-місячною донькою добиралася понад добу. Дорога у майже 2 тисячі кілометрів трохи лякала. Та залишатися вдома вже було небезпечно.
Олена – жителька Краматорська:
Сильно почали бомбити. І вирішили виїхати. Мама не захотіла, а для мене - дитина дорожче, і я вирішила поїхати, дуже швидко збиралася. Усе, що встигла, те взяла, і поїхала. Документи та дитячі речі, більше нічого.
Лише необхідне захопила з собою в дорогу і Ганна з Добропілля. Вона на Закарпаття приїхала із 6 дітьми. Родині вже вдруге з часу повномасштабного вторгнення довелося покидати домівку.
Ганна – жителька Добропілля (Донеччина):
Ми виїжджали у 2022 році, я ще вагітна була, потім вирішили повернутися, щоб я народжувала тут. Останнім часом дуже бомблять. Вони дуже боялися, зокрема це наймолодші - Богданчик, Карина. Дорослі вже звикли якось до того, але малеча боїться.
Евакуаційним потягом на Закарпаття цього разу волонтери доправили понад двадцять сімей із Донеччини. Переважно це матері з дітьми. Усі з міст, які нищівно обстрілюють окупанти.
Євген Каплін – керівник гуманітарної місії "Пролісок":
Гуманітарна місія працює в 13 областях України, всі 9 прифронтових - наші. Ми здійснюємо безпосередньо евакуацію з небезпечних зон, більшість цих родин нашими групами, нашими екіпажами вивозилися із зони бойових дій, спочатку до транзиту у Дніпропетровській області.
За три роки представники гуманітарної місії вивезли із прифронтових територій понад 40 тисяч людей. Владислава колись теж пережила евакуацію. У 2014-му з родиною вибиралися із Луганщини. Нині допомагає іншим переселенцям. На вокзалі у Мукачеві зустрічає сім’ю Мироненків. Аби допомогти Ользі з її 4 малюками, сама їздила у Новопавлівку Дніпропетровської області.
Владислава Зомарєва – волонтерка гуманітарної місії "Пролісок":
Ми їх довезли в транзитний пункт, там ми зареєстрували на допомогу від держави, на допомогу від гуманітарних організацій. Через декілька днів як вони відпочили, ми зібралися, знов "Проліска" забрала, відвезли їх на вокзал. Я знаю, я розумію що попереду у цієї мами, які в неї страхи, мені дуже хочеться допомогти, чесно кажучи, воно дійсно страшно.
Сама Ольга досі не вірить, що наважилася виїхати. Новопавлівка розбита окупантами майже на 80% відсотків.
Ольга - жителька Новопавлівки:
Просто коли бахкають, ти починаєш не за себе боятися, а за цих малих. І як, і що, і для чого, куди тікати, і для чого.
Після короткого перепочинку родини сідають в автобуси.
Ось тут, у гуртожитку на Берегівщині, вони будуть першими мешканцями.
Євген Каплін – керівник гуманітарної місії "Пролісок":
Це абсолютно новий гуртожиток, він тільки після ремонту, "Пролісок" туди вклав 7 млн, там нові меблі, нова техніка, він тільки-тільки, там ще ніхто не жив.
Цьогоріч це вже 3 евакуаційний потяг, який привіз сім’ї із районів, котрі вдень і вночі обстрілюють росіяни.
Юрій Гузинець - заступник голови Закарпатської ОВА:
Зараз в області зареєстровано 110 місць, там зараз проживає близько 4 тисяч осіб, є наявні вільні місця, і ця цифра щодня змінюється, оскільки весь час створюються нові місця, тому що ми розуміємо, що потреба в евакуації буде.
Усі евакуйовані дещо хвилюються, як вийде влаштуватися на новому місці. Але вірять, що після перемоги обов'язково повернуться до рідних осель.