У Херсоні запрацював цифровий освітній центр для дітей в укритті [ Редагувати ]
Новий цифровий освітній центр працює в Херсоні. Його мета - ознайомити дітей з основами цифрової грамотності, дизайну, програмування та робототехніки. Навчання відбувається у бомбосховищі. Нині гурток відвідує понад 30 дітей. Детальніше - у матеріалі нашої кореспондентки Єлизавети Кротик.
Щоденні ворожі обстріли Херсона змушують місцевих пристосовуватися до нових умов життя. Навчання, розваги та всілякі активності дітей Херсонщини проходять переважно у бомбосховищах. Пані Олена привела доньку на фітнес. Дівчинка займається ще й карате, танцями й мистецтвом. Але всі ці заняття у різних укриттях.
Олена, місцева мешканка:
Вона в школі онлайн навчається, не вистачає їй спілкування, тому я і відала її на такі гуртки, бо вона в мене рухлива дівчинка, і любить такі заняття, танцювати, і карате їй сподобалося дуже.
Сім'я не виїжджала з Херсона й під час російської окупації. Але зараз, під постійними обстрілами агресора, більшість часу доводиться проводити у сховищах.
Олена, місцева мешканка:
Зараз вже безпекова ситуація не дуже, раніше було трішки безпечніше, а зараз вже і тут вибухи зʼявляються. Живемо, що нам ще, водимо дітей на різні гуртки. Нам в цих прихистках спокійніше, тому хочемо ще й англійську мову, щоб дитина ходила.
В цьому ж районі в сусідньому укритті вже протягом місяця працює секція робототехніки та цифрової грамотності. Зараз гурток відвідує понад 30 дітей. Вони конструюють роботів і навчаються автоматизовувати різні предмети. Спершу теоретичні заняття, а невдовзі учні перейдуть до практики.
Андрій, викладач робототехніки:
У нас є судномоделювання, є робототехніка, є танці, вільна боротьба, щоб діти могли навчатися в безпеці. Ми навчаємося в повністю облаштованому бомбосховищі, щоб було безпечно для дітей. Це дуже важливо, тому що зараз у нашому місті дітям не дуже зручно навчатися онлайн, і тому ми робимо все, щоб їм було зручно працювати тут наживо.
У цьому освітньому просторі згодом планують проводити заняття з іноземної мови, математики та історії.
Ігор Суркан, виконавчий директор громадської організації "Херсонська ліга соціальних працівників":
Наші центри на сьогодні розкидані по всьому місту, і ми намагаємося наблизити всі наші активності, наші укриття там, де проживають діти, щоб менше було пересування, щоб дітки в якомусь одному районі мали можливість з дому швиденько прийти сюди, і звідси додому, тому що безпековий фактор дуже важливий.
Вже понад три сотні дітей долучилися до проєкту. Окрім технічного напрямку, тут діють також спортивні й творчі секції. Усі заняття проводяться безкоштовно.