У Кропивницькому працює творча етномайстерня для ветеранів [ Редагувати ]
Творча етномайстерня для ветеранів та їхніх родин працює в Кропивницькому. Там можна навчитись автентичних танців, співати народних пісень, або ж спробувати традиційні техніки декорування. Олена Бринза розповість детальніше.
У творчій етномайстерні в Кропивницькому навчають народних пісень дружин захисників та ветеранів російсько-української війни. Захопився народним співом і атовець Іван Козубенко. Прийшов у етномайстерню, щоби й про традиції та історію більше дізнатися, і з однодумцями поспілкуватися.
Іван Козубенко, ветеран російсько-української війни:
Якщо брати, у нас запитають – дідусь/бабуся – далі ніхто нікого не знає. Люди живуть і навіть не знають, на якій вулиці вони проживають, на честь кого вулиця. Ну, а я хочу підтримати, є можливість, я завжди підтримую.
Навчає народних пісень Світлана Буланова. Виконавиця їздить селами та записує автентичні мелодії від старожилів. Переймає і манеру їхнього виконання. Вважає: спів у ДНК українців.
Світлана Буланова, кураторка пісенного напрямку проєкту "Творча майстерня":
Кожна людина народжується з вмінням співати традиційно, але протягом свого життя хтось про це забуває, бо це не підтримується в родині, це не співається, батьки не співають колискові дітям, не підтримують цю традицію, а хтось навіть на таких зустрічах знову відроджує в собі вміння співати традиційно.
У етномайстерні навчають також і народних танців. Ними підіймали собі настрій наші предки.
Наталія Ковальчук, координаторка танцювального напрямку проєкту "Творча майстерня":
Для наших пращурів танок був не тільки засобом для веселощів, а для того, щоб підтримати своє ментальне здоров'я, вони теж жили в дуже непрості часи. Нам, на щастя, передався такий рецепт, витриманий у часі, століттями, як можна себе трішки перезавантажити в складні часи.
Зустрічі тут відбуваються щотижня. Приєднатися запрошують усіх ветеранів та їхні родини.
Світлана Листюк, кураторка проєкту "Творча майстерня":
Ми віримо у відновлювальну, зцілюючу силу народного мистецтва, тому найперше запрошуємо до себе в гості родини наших воїнів, ветеранів та полеглих героїв, батьків, дружин, чоловіків, дітей. Вважаємо, що це те, що треба нашим людям: підтримати один одного, донести те, за що ми сьогодні боремося - за українську культуру.
Охочим долучитися до традиційного мистецтва пропонують спробувати ще й техніки із воскування та вибійки. А також організовують етноекскурсії та фотосети в автентичному вбранні.