Медзаклади України отримали 6 тисяч сонячних панелей від Європейських партнерів [ Редагувати ]
6 тисяч сонячних панелей від Європейських партнерів отримали медичні заклади в Україні. Це стало можливим завдяки зусиллям Міненерго та МОЗ України спільно з Європейською комісією. Панелі розподілять серед закладів критичної інфраструктури. Один із медичних центрів Києва вже використовує такі альтернативні джерела. Деталі у сюжеті Валерії Глущенко.
Медичні заклади по всій країні пережили вже десятки блекаутів. Для лікарень відключення світла - це не просто настання темряви. Це також завдання продовжити боротьбу за життя пацієнта, попри все.
Віталій, в. о генерального директора медичного закладу м. Києва:
Це викликає багатий стрес для лікарів, а ще це викликає небезпеку для пацієнтів, бо в нього стоїть серце. Якщо під час відключення енергії виключиться мотор, який помпує кров по всьому організму, він загине. І були такі випадки, коли рукою намагалися качати мотор. А інші мішечками качали повітря в легенях.
Щоб таких ситуацій не виникало - лікарні намагаються шукати додаткові, альтернативні джерела живлення. Одне з таких - сонячні панелі. Саме ці встановили в одному зі столичних шпиталів.
Вся потужність, яку ви зараз бачили на даху, вона спускається в інверторне приміщення, заряджає батареї та іде на споживання лікарні. Також може заряджати батареї від нічного тарифу, якщо це буде потрібно.
Це вже четвертий заклад, де встановили сонячні панелі від італійської компанії. Україна отримала їх за програмою "Промінь надії". Її запустили у рамках діяльності фонду підтримки енергетики - спільної ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, започаткованої у 2022 році.
Катарін Матернова, посол Європейського Союзу в Україні:
Донатором цих панелей виступила Італія. Фінансову підтримку для реалізації проєкту надав Європейський союз, а також ми забезпечили транспортування та встановлення сонячних модулів. Це надзвичайно важливий проєкт, який ми реалізували разом з Україною. Адже це майбутнє країни. Це сотні вдалих операцій, яким не здатна завадити російська агресія. А також ці батареї дозволять знизити витрати на комунальні енергетичні платежі.
Артур Лорковський, директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства:
Ми виконуємо весь комплекс робіт, починаючи від проєктування та постачання обладнання і до його встановлення. А ще ми забезпечуємо виконання всієї паперової роботи, що дозволить отримувачу сонячних систем не лише користуватись електроенергією, а й продавати її надлишок.
Загалом в Україну від італійських партнерів передали майже 6 тисяч сонячних панелей. Їх хочуть встановити у Хмельницькій, Київській, Житомирській, Волинській та Одеській областях.
Герман Галущенко, міністр енергетики України:
Працюємо над енергонезалежністю в критичні часи, майже щоденних атак на енергосистему. Це важливо з погляду, що це про забезпечення безпеки, адже ми говоримо про лікарні, безумовно це стосується життя людей. Ми ведемо розмови далі з іншими партнерами, в нас вже є домовленості з Литвою, з Німеччиною про теж тисячу панелей для розширення цього проєкту.
Ігор Копач, заступник міністра МОЗ України:
На цей рік ми плануємо ввести в експлуатацію близько 100 закладів. Це допоможе посилити стійкість наших закладів, це зможе забезпечити безперебійну роботу наших лікарів.
На цьому проєкт не завершується, адже держава й надалі планує залучати європейських партнерів до співпраці, на цьому наголосив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Урядовці кажуть: проєкт "Промінь надії" планують масштабувати на понад триста медичних закладів по всій Україні.