У Бучі вшанували пам'ять жертв окупації та загиблих бійців [ Редагувати ]
Буча. Місто-герой, завдяки зусиллям його жителів росіяни на початку повномасштабного вторгнення не змогли просунутися до столиці. Люди там протистояли окупантами, бачили жахіття з боку загарбників. Ворог не пощадив понад півтисячі мирних бучанців.
Напередодні дня деокупації міста пам'ять про них та подвиги наших героїв іще раз вшанували. Як це було - бачив Анатолій Журавльов.
На третю річницю деокупації Бучі біля храму святого апостола Андрія Первозваного сотні людей. Хтось із присутніх пережив окупацію, хтось втратив близьких.
Аліна, жителька м. Буча:
У мене родич загинув під час окупації, і ось його ім'я на цій стелі.
Аліні з родиною врешті пощастило вирватися з окупованого росіянами міста. Та до того моменту було два тижні жахіття, що з пам'яті вже не стерти - каже дівчина.
Аліна, жителька м. Буча:
Це вже з кожним залишиться, хто тут був. Навіть і хто раніше виїхав. Це спогад, звісно, битви за вулицю Вокзальну, коли вже після того побачили, що там сталося. Тому що я з тієї вулиці. Виходили, тому що потрібно було виходити - шукати воду, їжу, але безпечніше було перебувати десь в підвалі.
Вулиця Вокзальна стала одним із символів українського спротиву у Бучі. Саме тут на початку повномасштабного вторгнення росії була розбита велика колона військової техніки окупантів, які сунули на Київ.
Загалом Буча пережила 33 дні окупації, знущань і вбивств. Масштаби російських злочинів стали зрозумілими одразу після втечі загарбників. Саме біля цього храму вони організували братську могилу для містян.
Лідія, жителька м. Буча:
У серці це є завжди, було і буде. Це дуже важка подія. Нехай вона не повториться ні для наших дітей, ні для наших внуків, ні для наших бучанців, ні для всієї країни. Хай ніде більше цього не буде.
А серед цих людей є ті, хто звільняв від загарбників місто. У переддень річниці деокупації наших захисників та захисниць відзначили особистими нагородами, подяками, підтримали підрозділи Сил оборони матеріально - безпілотниками та автомобілями.
Володимир Порватов, начальник відділення комунікації 114-ї бригади ТрО Збройних сил України:
Наш батальйон, який безпосередньо брав участь у визволенні Бучі. Відбили ворога і показали усьому світу, що Збройні сили України й народ України - це вільний народ, волелюбний народ, і ми будемо незалежні, будемо недоторкані все одно, і ми всі свої території повернемо - всі, не тільки Бучу, всі, де сьогодні діє нога окупанта.
Ця техніка тепер буде залучена до виконання бойових завдань на передовій. Потреба у поповненні матеріальної бази завжди є - зазначають воїни.
Володимир Порватов, начальник відділення комунікації 114-ї бригади ТрО Збройних сил України:
Кожне ФПВ зберігає життя, кожне ФПВ знищує ворога, кожне ФПВ відкриває очі на позиції противника для того, щоб працювала артилерія, підрозділи піхотні й решта в Збройних силах.
Микола Калашник, начальник Київської обласної військової адміністрації:
Захисники, захисниці, Сили безпеки й оборони продовжують залишатися пріоритетом, завдяки їм ми вистояли й неодмінно переможемо. За заявками, за потребою об'єднуємося, проводимо консультації з громадами, долучаємося і забезпечуємо усім необхідним.
Три роки тому Буча й загалом Україна не здалися, вистояли завдяки єдності та самовідданості людей. Та наші захисники наголошують: велика війна триває і вимагає від нас ще більшого єднання, ніж на початку повномасштабного вторгнення.