120 історій героїзму: у Києві відкрили виставку пам'яті загиблих спортсменів [ Редагувати ]
Вони відстоювали честь України на спортивних майданчиках, але загинули, захищаючи батьківщину на фронті. У Києві представили 120 фотокартин та історій спортсменів, полеглих в російсько-українській війні. Проєкт "Янголи спорту" існує три роки. Виставка вже побувала у 18 містах України, а також за кордоном. Сьогодні постійну експозицію можна побачити на стадіоні "Спартак" у Києві. Там побувала і наша знімальна група.
На цьому фото зображений мій чоловік, Олексій Джунківський, він був відомим дитячим тренером, і загинув, на жаль, 24 березня 2022 року в Ірпені.
Анастасія згадує, як її чоловік рятував людей із зони бойових дій на Київщині. Відомий український боксер, призер чемпіонатів світу серед військовослужбовців і тренер у перші тижні великої війни став волонтерити.
Анастасія Джунківська, дружина загиблого спортсмена:
Ірпінь був настільки вже зруйнований, там з перших днів не було комунікації, світла, зв'язку, газу, води. В нього там просто в залі, де він знаходився переховувалися люди, жителі. І звідти він їх евакуював через міст.
Окупанти знайшли той сховок. Усередині там було троє людей. Серед них і Олексій. Росіяни вбили його у тій самій спортивній залі, де він роками готував до змагань юних спортсменів.
Анастасія Джунківська, дружина загиблого спортсмена:
Я впевнена, що в них просто виник конфлікт, вони хотіли, можливо, з ним домовитись, щоб у нього там переховатися. Він їх не пустив, це точно, я знаю його. Свідки кажуть про те, що була спочатку бійка, а потім вони його розстріляли.
Історії наших чемпіонів, тренерів і тих, хто лише починав свою кар'єру у спорті, але загинув, боронячи батьківщину. "Спортивний комітет України" об'єднав у проєкті "Янголи спорту". Наразі це 120 фотокартин, їх уже презентували у 18 обласних центрах, а також у Бельгії, Нідерландах, Туреччині та Словаччині. Нині експозицію розмістили на столичному стадіоні "Спартак".
Ілля Шевляк, президент Спілки громадських організацій "Спортивний комітет України":
Біля фотографії розміщена, так би мовити, вижимка з історії спортсмена, його життєвого шляху, спортивної кар'єри. Якщо Ви наведете на QR, то буде більш розширена його історія, яка представлена на сайті. На стадіоні представлені різні секції, різні види спорту, в яких займаються дітки, які починають лише свою спортивну кар'єру, які тренуються, які будуть виходити на міжнародні старти. Але, як і завжди, проходячи в цьому коридорі, будуть бачити своїх героїв, які віддали своє життя заради їх майбутнього і ця пам'ять буде так само важливою мотивацією.
Дмитро Лазуткін, речник Міністерства оборони, амбасадор проєкту "Янголи спорту":
Я розумію, що ці люди віддали найдорожче, віддали життя, захищаючи Україну, і ми не маємо про них забувати, маємо пам'ятати їхні подвиги, їхню жертву, мені здається це вкрай важливо. Хтось може відвідувати, хтось може розповідати історії цих людей, хто знав їх або дізнався звідкись ці історії, і таким чином їхня пам'ять буде жити.
У "Спортивному комітеті України" розповідають: уже зібрали загалом близько пів тисячі історій загиблих спортсменів, тож планують масштабувати проєкт. Відкриватимуть виставки в різних регіонах України. Аби місцеві жителі пам'ятали обличчя земляків, які захищали батьківщину на спортивній арені та віддали життя за рідну землю.