Нафта стрімко дешевшає: чи загрожує це бюджету путіна [ Редагувати ]
Нафта, яка тримає на плаву російський бюджет, стрімко дешевшає. Барель "чорного золота" бренду "Urals" втратив у вартості майже 20 доларів. І хоча у кремлі намагаються зберігати спокій, економічний стан рф дає чимало приводів для тривоги.
Чим це загрожує режиму путіна і хто знову допомагає транспортувати російську нафту? В матеріалі моїх колег.
Нафта марки "Urals", форпост російського експорту, стрімко дешевшає. І все через Трампа. Президент США оголосив торгівельну війну, щоправда, не росії, а майже всьому світу. Але ефект бумеранга спрацював: ціна на "Urals" опустилась нижче 50 доларів за барель. Це мінімум за майже два роки.
Кріс Райт, міністр енергетики США:
Президента Трампа обрали, щоб допомогти знизити ціни на енергоносії, щоб споживачі могли сплачувати рахунки легше. Тож загалом я радий, що ціни на нафту та природний газ знижуються.
Цей захват не поділяють у кремлі. Бюджет країни-терористки на 2025 рік формували з розрахунку - 70 доларів за барель. Реальність - майже на 20 доларів нижче.
Дмитро Пєсков, речник кремля:
Ми дуже уважно стежимо за ситуацією, яка зараз надзвичайно бурхлива, напружена та емоційно перевантажена.
Обережніша у висловлюваннях, але не менш стривожена й очільниця центрального банку країни-агресорки.
Ельвіра Набулліна, голова Центрального банку росії, країни-агресора:
Це новий серйозний ризик, який ми повинні враховувати.
Західні ж експерти вбачають великі ризики для самого диктатора путіна та його режиму. Мовляв, рф уже витратила частину фонду добробуту для підтримки економіки після наслідків повномасштабного вторгнення в Україну, а кошти, що ще наявні, стрімко вичерпуються.
Емі Найт, американська дослідниця радянської та російської історії:
Як на мене, нафта і газ складають близько 30% російської економіки - це досить відчутно для кремля, оскільки ціни на нафту різко впали. Їх економіка вже в біді. Інфляція дуже висока - 10%. Знаєте, це останнє, що їм потрібно. І це свого роду наслідок торгівельної війни Трампа. Тож путін має підтримувати... Він має справді підтримувати цю війну на досить високому рівні, якщо хоче досягти якогось прогресу. А це коштує дорого. А ще він втрачає величезну кількість солдатів. Тому економічний спад - це дуже небезпечно особисто для путіна.
Очевидно, що бюджет військової машини кремля є недоторканим, а отже, у тамтешньому уряді шукатимуть, що б іще скоротити на додачу до соціалки й медицини. Водночас на горизонті замайоріла "надія" західні танкери! Ціни впали настільки, що російську нафту знову можна перевозити на суднах під європейськими прапорами.
Падіння цін дозволяє перевозити російську сиру нафту танкерами, що належать і застраховані західними компаніями.
росія зазвичай доставляє від 60 до 70 вантажів сирої нафти на місяць зі своїх балтійських і чорноморських портів, і частка танкерів, що належать або застраховані заходом, різко зросла внаслідок падіння цін на нафту, досягнувши 43% суден, які вже завантажені або заброньовані для завантаження цього місяця.
Але фінансовий сектор країни терористки західні танкери не врятують, якщо світові ціни на "чорне золото" залишаться низькими, адже кремль опиниться затиснутим між власними воєнними амбіціями й економічною реальністю.