У Кропивницькому запустили виробництво нових українських тракторів [ Редагувати ]
У Кропивницькому розпочали виробництво українських тракторів завдяки грантовій підтримці від держави. Нову модель презентували фермерам. Потужність двигуна -105 кінських сил. Розробники сподіваються, що трактор буде конкурентоспроможним і зможе замінити імпортні аналоги. Репортаж Олени Бринзи.
У Кропивницькому презентують новий український трактор.
Трактор "Spike" був створений для українського аграрія з українських комплектуючих у Кропивницькому. Ми пишаємось, що якісну техніку світового рівня Україна виробляє тут, на власних потужностях, створення нового - це завжди виклик, а створення сучасної техніки для обробки українських земель в умовах війни - це вже приклад для гордості та захоплення.
Майже всі деталі, крім коробки передач та двигуна, виготовляють в Україні. Поки підприємство випускає дванадцять тракторів на місяць. Та в планах масштабувати виробництво.
Андрій Теплюк, співвласник компанії:
Ми плануємо на цей рік приблизно 70 машин випустити, на 26-й рік ми хочемо зробити 250 машин, а загалом ми більше тисячі машин плануємо зі збільшенням наших потужностей, потужностей самого виробництва... То, гадаю, ми займемо десь до 8 відсотків ринку.
Цей трактор - надійний помічник на городі, в полі чи лісовому господарстві. Можуть залучати техніку і комунальники.
Олександр Дубина, бренд-менеджер:
Двигун турбований. Реверсивна коробка передач. Це з основного. Збільшений об'єм паливних баків - 170 літрів. Дуже комфортна кабіна, ми її в себе тестуємо за допомогою диму, щоб виявити десь протікання, доступ, щоб забезпечити роботу фермера без пилу і без потрапляння хімікатів.
У виробництво інвестували загалом сто тридцять мільйонів гривень. Частина - це державні гранти "Зроблено в Україні".
Віталій Коваль, міністр аграрної політики та продовольства України:
Всі аграрії України витрачають на сільгосптехніку в середньому 30 млрд доларів, тобто ринок на 50 млрд гривень вже є в країні, і важливо, щоб українські машинобудівники покривали цю потребу і виходили на експорт. Тому радо вітаємо такі програми, і впевнені, що це саме причинно-наслідковий зв'язок з держпідтримкою. Наприклад, дотація 25% за придбання української техніки спонукає наших виробників розвиватися.
Вартість цього українського трактора - півтора мільйона гривень. В Україні кропивницьке підприємство стало п'ятим, що під час війни виробляє техніку для аграріїв.