Черкащина у вогні: шість гектарів тліє, рятувальники на межі можливостей [ Редагувати ]
Найвищий клас пожежної небезпеки оголошено в кількох областях України. Через стрімке потепління активізувалися й палії сухостою. На Черкащині вже фіксують займання торфу. Поблизу села Яснозір'я рятувальники ліквідовують тління шести гектарів торф'яних покладів. Чим загрожують такі пожежі та як їх уникнути - подивіться.
Така помпа здатна качати по 40 літрів води на секунду. На ділянці тління торфу поблизу села Яснозір’я на Черкащині їх працює одразу три. Саме це допомагає швидко локалізувати тут пожежу, кажуть рятувальники.
Ігор Соколюк, пожежник-рятувальник:
Це був би складний випадок, треба було б воду підвозити, а оскільки треба дуже багато води, то це майже нереально в таких масштабах погасить пожежу.
Чорна вигоріла земля, обвуглені дерева та сморід. Рятувальники працюють по двоє, бо є ризик провалювання через глибоке прогорання ґрунту.
Євген Проценко, пожежник-рятувальник:
Горіння відбувається під верхнім шаром ґрунту і не видно очагу, треба розмивати декілька шарів, може бути на глибині декілька метрів.
Після цього природі потрібні роки на відновлення, а сама пожежа часто обертається масштабною катастрофою.
Андрій Лисак, начальник другої пожежно-рятувальної частини м. Черкаси:
Пожежа в екосистемах супроводжується поривами сильного вітру, цей вітер може поширити пожежу на ліс, на сільгоспкультури, на самого ж палія, не один випадок був за час моєї служби, що палій отримував опіки, а буває що і критичні опіки, що призводило до смерті.
Такі займання найчастіше стаються через неконтрольоване вогнище, коли люди спалюють сміття та сухостій у весняно-літній період.
Юлія Норовкова, речниця ДСНС у Черкаській області:
Ми спілкуємось з населенням, пояснюємо, що спалення сухої рослинності, гілля, сміття не оновлює землю, не приносить користі, а навпаки завдають як людям, так і тваринам, бо часто наші рятувальники під час таких пожеж знаходять тварин і рятують їх звичайно.
За порушення правил пожежної безпеки на Черкащині цього сезону вже склали 78 протоколів. Паліям загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність, залежно від завданої шкоди.