На Хмельниччині відтворюють стародавні весільні обряди [ Редагувати ]
Стародавні весільні обряди відтворюють на Хмельниччині. Вбрання, викуп нареченої, заплітання грошових купюр у косу, плетіння барвінкових віночків і ще багато цікавих подільських традицій - зібрали працівники Малієвецького історико-культурного музею. Про неймовірну атмосферу етнографічного українського весілля - далі.
Працівники музею-садиби Орловського в Маліївцях готували презентацію етнографічного весілля не один рік. Опрацювали чимало фотографій, спогадів пращурів, пісень та подільських обрядів.
Анастасія Донець, директорка Малієвецького історико-культурного музею:
Обряд заплітання коси. Там дуже цікавий момент, коли батько вплітає гроші нареченій у косу. Це справді побутувало у нас на Поділлі. Там дуже цікаві пісні. Вони й жалісливі, і смішні, і веселі.
Так, як нині у країні воєнний час, то всі обряди для нареченої та благословіння на одруження проводять жінки.
- Мамо, бабусю, благословіть нас на весілля. - Нехай Бог благословить.
Кожне дійство: плетіння барвінкового віночка, перекуп подушки для молодят, викуп молодої - супроводжують старовинні пісні, які вже багато років збирає вчителька й етнографиня Юлія Залізна.
Юлія Залізна, етнографиня:
Ми їздили по Поділлю і збирали традиції та обряди вінкоплетіння. Є повністю записані всі пісні професійно. Тільки потрібно книгу видати в люди.
І туристи, й учасники етнографічного весілля на дві години поринули у піднесену атмосферу фольклорного дійства.
Олег Погорілець, директор ДІКЗ "Межибіж":
Фольк ми розглядаємо як щось минуле. А традицію потрібно цінувати й зараз, щоб цінувати й наше життя, і тих, кого ми обираємо в цьому житті.
Вікторія Каритун, працівниця Малієвецького історико-культурного музею:
Сльоза хотіла накотитися на очі. Я вважаю, що дуже цікаві традиції. І особливо, якби це були справжні наречені, я вважаю, що це дуже необхідно для нашої молоді, щоб вернути наші народні українські традиції. Щоб вони відчули своїм серцем, яке в нас минуле, яка в нас історія.
Таке весілля у Маліївцях готові проводити не лише для туристів.
Анастасія Донець, директорка Малієвецького історико-культурного музею:
Дорогі родини військових, ми вас запрошуємо в Маліївці. Приїжджайте, ми організуємо для вас найкраще етнографічне весілля, яке запам'ятається вам і вашим нащадкам на все життя.
Для цього в історико-культурному музеї є все: чудові краєвиди, унікальний водоспад і професіонали своєї справи. Та головним подарунком для всіх українських родин стане можливість будувати свій шлюб у мирному часі.