У Запоріжжі запрацював поліцейський аеропатруль [ Редагувати ]
Побачити все з висоти пташиного польоту. У Запоріжжі за громадським порядком тепер стежить аеропатруль. За допомогою безпілотників правоохоронці моніторять обстановку у парках та на Хортиці. Долітати можуть у найвіддаленіші куточки міста.
Як працюють поліцейські дрони та на що звертають увагу оператори - далі.
Запорізький аеропатруль миттєво розгортає обладнання і підіймає у небо сталевих "пташок". Сьогодні на варті один з екіпажів, працюють на острові Хортиця. За допомогою коптерів поліцейські оглядають чималу територію та стежать за громадським порядком.
Олександр, дільничний офіцер поліції:
Обстеження територій, те, що можна побачити з гори й не можна побачити з землі, тобто виходить: там я бачу все пересування людей, знімаю це на камеру, якщо навіть стається якесь правопорушення, ми потім можемо проглянути відео.
Ці безпілотники - очі та голос правоохоронців. Для зв’язку коптери обладнані гучномовцями, якісну картинку передають потужні камери. Все, що відбувається навколо, одразу видно на моніторах. У зоні уваги: підозрілі предмети чи поведінка людей або небезпечні ситуації.
Олександр, заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції в Запорізькій обл.:
Дає оперативність, дає можливість подивитися в ті міста, де неможливо дістатися. Наприклад, русло Дніпра зміліло, люди ризикують життям, лізуть на каміння, діставатися до них іноді буває важко. Використовуючи такий дрон, можна добратися до них, подати певні команди.
Працівники національного заповідника сподіваються: аеропатруль допоможе оперативніше реагувати на будь-які події.
Анна Головко, завідувачка інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника "Хортиця":
Ми зараз взагалі вступаємо в такий період часу засух і посух, і будь-яка допомога буде необхідною, не те що потрібною, а дуже необхідною. У нас є дві складові — природна й історична, які заповідник намагається зберегти.
Поліцейські дрони інспектують і міські парки Запоріжжя. Інформацію оператори безпілотників одразу передають пішим патрулям.
Станіслав, заступник начальника сектору моніторингу райвідділу ГУ Нацполіції в Запорізькій обл.:
Вони виїжджають на місце правопорушення, а дрон в цей час, можна сказати, спілкується за допомогою гучномовця з правопорушником, який залишається на місці. Коли піший патруль прибуває на місце, вони вже приймають рішення по факту: чи провести бесіду з громадянином, чи скласти адміністративний протокол, чи постанову.
А нещодавно аеропатруль допоміг поліцейським швидко відшукати дитину, яка загубилась у місті.
Олена, старший інспектор відділу превенції райвідділу ГУ Нацполіції в Запорізькій обл.:
Це дуже спрощує, адже у нас є оператор дрона, який може швидше і більш цілеспрямовано направити саме до місця, де нам потрібно одразу йти й відпрацьовувати.
Щоб не лякати жителів прифронтового міста звуками дронів, коптери не літають під час повітряних тривог. Окрім того, поліцейські намагаються запускати безпілотники якомога вище та завжди попереджають про свою роботу.
Шановні містяни, заради вашої безпеки поліція здійснює патрулювання міста дронами.
Надалі поліцейські "пташки" матимуть спеціальне маркування та світлові елементи. Аеропатруль працює у Запоріжжі лише тиждень. Частіше помітити його можна у вихідні, коли людей у місцях відпочинку найбільше.