На Прикарпатті відбувся благодійний забіг на підтримку ЗСУ [ Редагувати ]
На Івано-Франківщині відбувся всеукраїнський трейл-забіг з учасниками із різних областей. Проводять його сьомий рік поспіль. Атлети привертають увагу до ідеї відновлення Галицької трансверсальної залізниці. Репортаж Жанни Дутчак.
До старту найдовшої дистанції, тридцять чотири кілометри, готується підприємиця Христина. Бігом захоплюється вже вісім років. Спочатку робила це, щоби схуднути. А коли зайві кіло зникли - любов до руху все одно залишилася.
Христина Самоляк, учасниця пробігу:
Я бігаю не професійно, я аматор, любитель. Мені подобається, я так відпочиваю.
У 23-му Христина вже долала цю дистанцію і "взяла" срібло. Чи вдасться повторити результат цього разу - не загадує. Але запевняє: це не головне.
Христина Самоляк, учасниця пробігу:
Я присвячую цей забіг для України, для тих, хто нас береже, оберігає, у мене двоє дітей і для мене важливо, щоб ми жили в мирній державі, без війни.
Серед учасників і підприємець з Івано-Франківська - Петро Михайлович. Йому 61, бігати почав шість років тому.
Петро Савчук, учасник пробігу:
На мій день народження були в мене гості і вже ми розходилися, і один хлопець приїхав за батьком. А я кажу, що хотілося б пробігтися, а він каже: дядя Петя, ви й біг на довгі дистанції - та ви що. І це мене так в'їло.
І довів, що вік спорту - не завада. Трейл на тридцять чотири кілометри долатиме вже вдруге. Цей забіг присвячує своїм синам - Артуру та Остапу, які зараз на передовій.
Петро Савчук, учасник пробігу:
Я маю бути для дітей прикладом, що тато тут дурницями не займається, а бігає. Все заради перемоги. Заради того, аби діти повернулися. І мої, і не мої. Завжди на фронті потрібні якісь засоби для нашої перемоги. І от кожен забіг - це збираємо кошти.
Дорослі учасники мали на вибір чотири дистанції: 34 кілометри, шістнадцять, дев'ять і три.
Конкуренція шалена, всі хочуть перемогти, але тримаються ззаду.
Маршрут пролягає вздовж колишньої Галицької трансверсальної залізниці, спорудженої за часів Австро-Угорщини. Одна із магістралей поєднувала тодішній Станіслав із Тернопільщиною, але в 44-му німецько-угорські війська підірвали полотно. Започатковуючи пробіг 2019-го, організатори хотіли привернути увагу до ідеї відновлення залізничної гілки.
Дмитро Романишин, організатор пробігу:
Ми на цьому заході разом з університетом нафти і газу підготували звернення в офіс Президента, Кабінет міністрів, щоб вони розглянули це питання фахово і зробили економічне обґрунтування, аналіз щодо відновлення залізничного сполучення між Хриплином і Бучачем - не вистачає всього 65 кілометрів і мосту на Дністрі.
Нині захід проводять ще й для підтримки ЗСУ. Участь в ньому для дорослих - сімсот гривень. Для дітей, чинних військовиків та ветеранів - безкоштовна.
Оксана Криницька, голова обласного осередку ГО "Захист держави", співорганізатор заходу:
Сьогодні збираються кошти для 102 бригади на автомобіль. Тобто всі кошти вилучені із забігу ми передамо для покупки автомобіля для 102 бригади.
Троє цих військовослужбовців зараз у відпустці. За тиждень знову на схід. Щоб емоційно підзарядитися і показати на що здатні - долають дистанцію в шістнадцять кілометрів.
Олег, командир стрілецького батальйону:
Вирішили із хлопцями взяти участь в змаганні, показати, що ми можемо, відійти від стандартів, що офіцери - це із пузами дядьки. Такі спортивні трохи хочем бути.
Цьогоріч зареєструвалися майже дві сотні бігунів не лише із Прикарпаття, а й з інших областей. Понад половину - діти. Для них короткі дистанції - від одного кілометра і менше. А ще:
Дмитро Романишин, організатор пробігу:
Перш за все це військово-патріотичне виховання молоді. Ми на цьому заході вперше розпочали навчання дроновій справі дітей, дітей стає щоразу більше.
Уже восени слідами Галицької трансверсальної залізниці планують провести такий самий масштабний велопробіг.