В Вашингтоне будут обсуждать украинско-американское партнерство [ Редагувати ]
У Вашингтоні сьогодні відбудеться засідання українсько-американської Комісії зі стратегічного партнерства. Цю зустріч дипломати і у Києві і у Вашингтоні називають "подією року". І зізнаються - в обох столицях до неї готувалися давно і ретельно. Від підсумків цих переговорів залежать і політичні відносини, і багатомільярдні економічні проекти. За всіма подіями у Вашингтоні стежить наш власний кореспондент у США Дмитро Анопченко.
Дмитро Анопченко, корреспондент:
- Київ, доброго ранку. Найближчими годинами, коли у Сполучених штатах почнеться новий день, у Вашингтоні відбудеться подія, яку називають знаковою. Розповідаючи про неї, і вітчизняні дипломатии і їхні американські коллеги буквально щоразу згадують слово "вперше". Це вперше перемовини настільки представницькі - їх очолять держсекретар Хілларі Клінтон та вітчизняний міністр закордонних справ. Так само вперше між Україною та США будуть підписані домовленості, від яких залежить доля одного з наймасштабніших енергетичних проектів останніх десятилітть.
Про що саме йдеться - напередодні підписання документів нам розповів головний дипломат країни, Костянтин Грищенко.
Костянтин Грищенко, міністр закордонних справ України:
- Ми домовляємося про те що нові - на вістрі сучасних досягнень науки технології - прийдуть в Україну для того щоб провести пошуки і почати розробку додаткового джерела енергії - газу, який є надзвичано важливим для енергетичної безпеки нашої держави.
Дмитро Анопченко, корреспондент:
- Да попередніми даними, саме в Україні - найбльші в Європі запаси сланцевого газу. Провести пошукові роботи, а потім взятися і за видобування запропонували найбільшим світовим нафтовим компаніям. Таку пропозицію тут, у Вашингтоні, зробив міністр енергетики, Юрій Бойко.
Юрий Бойко, министр энергетики и угольной промышленности України:
- Це буде найбільш суттєвий крок до збільшення нашої енергетичної незалежності і зменшення закупівлі енергетичних ресурсів за кордоном. Це важливо для нас і дає можливість заощаджувати ресурси для розвитку своєї країни. І американський уряд і приватний сектор будуть приймати участь у цій програмі.
Дмитро Анопченко, корреспондент:
- І сьогодні ж - після переговорів у Держдапартаменті - частина української делегації вирушить до Х`юстону - міста, яке називають енергетичною столицею світу - для того щоб побачити ті технології, які дозволили американцям досягнути успіху, і які можуть бути використані і в Україні. З Вашингтону
Дмитро Анопченко, Юрій Романюк, американське бюро телеканалу "Інтер"