Год назад в Мексиканском заливе произошла авария на нефтяной платформе [ Редагувати ]
Сьогодні виповнюється рівно рік з моменту вибуху на нафтовій платформі у Мексиканській затоці. Ця аварія стала однією з найбільших техногенних катастроф у світі. Рятувальникам декілька місяців не вдавалося перекрити свердловину, і в результаті у воду вилилися мільйони літрів нафти. Наслідки цієї трагедії мешканці узбережжя відчувають і досі. Подробиці у репортажі Максима Драбка.
Ці кадри палаючої платформи стали символом найбільшої нафтової катастрофи у світі, як руїни Чорнобильської АЕС - радіаційного лиха. За добу майже мільйон літрів нафти виливався у Мексиканську затоку. І так три мІсяці. Величезну нафтову пляму можна було побачити з космосу.
Рік потому тварини все одно масово гинуть у регіоні, хоча невтішна статистика мала б іти на спад.
Мобі Соланджі, президент Інституту з вивчення морських ссавців:
- Зазвичай ми знаходили одного-двох мертвих дельфінів, а нині 10-15. Причому більшість із них - дельфіни-малюки, які або мертвонароджені, або помирають одразу після появи на світ. Щось відбувається у цих водах.
Окрім екологічної катастрофи, прибережні штати, передусім Луїзіана, потерпають і від економічної. 20 мільярдів доларів "Брітіш Петроліум" надала для компенсацій. Люди досі чекають своєї частки. Діана та її чоловік Гленн - ловці креветок. Отримали - 13 тисяч доларів допомоги, хоча вимагали 230 тисяч.
Гленн Поч, рибалка:
- Як я можу спекулювати, що я не заробив цих грошей? Ось документи, скільки я одержую щороку. Все чорним по білому.
Окрім рибалок, компенсацій вимагають навіть стриптизерки. Сенді з Нового Орлеана переконує, що через нафтову пляму недозаробила 10 тисяч доларів.
Сенді, стриптизерка:
- Я чекаю своїх грошей. І це далеко не та сума, яку я втратила через те, що туристи скасували свій відпочинок на узбережжі.
Адміністрація Барака Обами посилила правила безпеки для видобутку нафти і прагне зменшити залежність країни від неї.
Максим Драбок, кореспондент:
- Білий дім проти "чорного золота". Катастрофа у Мексиканській затоці підштовхнула Обаму із ще більшим завзяттям відстоювати перехід на "чисті" джерела енергії. Президент обіцяє Америці "світле енергетичне майбутнє".
За 20 років основними джерелами енергії у США мають стати вітер і сонце.
Максим Драбок. Новини. Телеканал "Інтер".