Погода мешает последнему запуску шаттла "Антлантис" [ Редагувати ]
Запланований на сьогодні останній старт шатла "Атлантіс" опинився під загрозою зриву. В районі космодрому лютує негода - небо метає громи і блискавки. На мисі Канаверал перебуває наш власний кореспондент у США Максим Драбок. Він розповість про останні новини.
Максим Драбок, кореспондент:
- За чверть століття "Атлантіс" 32 рази був у космосі і подолав 140 мільйонів кілометрів. Це понад півтисячі відстаней від Землі до Місяця.
Це одна з небагатьох пауз між зливами, коли шатл можна відзняти. Непогода заважає НАСА підготуватися до останнього старту "Атлантіса". Блискавка вдарила неподалік стартового майданчика. Фахівці перевірили системи космодрому і сам шатл. Запевняють: поки що все гаразд і під загрозою лише запланований старт, а не сам космічний човник.
Кеті Вінтерс, представник NASA з питань погоди:
- Ми не очікуємо такої непогоди, яка могла б пошкодити шатл. Він добре захищений спеціальною системою проти блискавок.
Старт заплановано на 18-26 за київським часом. Метеорологи дають лише тридцятивідсоткову вірогідність сприятливої погоди. Втім, керівництво НАСА не поспішає скасовувати запуск і нагадує, що були випадки, коли шатли успішно стартували всупереч прогнозам. Тим часом, тисячі туристів продовжуть прибувати в район миса Канаверал, аби стати свідками останнього старту "Атлантіса". Департамент туризму Флориди очікує понад мільйон охочих на власні очі побачити запуск. У готелях немає жодного вільного місця. Ціни навіть у найдешевших сягнула трьохсот доларів на добу.
Адам Ервін, турист зі штату Теннессі:
- Це те, про що ти певен, що завжди розповідатимеш. Мої діти вивчатимуть у школі, що ця програма шатлів тривала 30 років. Це частина історії і я надзвичайно радий бути її частиною.
Через негоду так зване "стартове вікно" буде відкрито до неділі. Якщо зливи і блискавки не припиняться запуск перенесуть на тиждень.
Максим Драбок. Микита Ісайко. Новини. Американське бюро телеканалу "Інтер". Мис Канаверал.