Американцы подсчитывают убытки от ураган Айрин [ Редагувати ]
У Сполучених Штатах зростає кількість жертв урагану Айрін - їх уже 40. Більшість людей загинули через сильні паводки. Найбільше постраждав штат Вермонт - там пошкоджено третину доріг, мостів та будинків. Страховим компаніям доведеться виплатити потерпілим щонайменше 7 мільярдів доларів. Протягом двох наступних днів - вода з річок може затопити ще десятки населених пунктів. Розповідає Неля Терешко.
Затоплені будинки. Зруйновані мости. Замість доріг - річки. Цілі міста у Вермонті буквально пішли під воду. Такого - Айрін наробив - вже втративши силу і ставши штормом. Якби залишався ураганом - наслідки були би ще страшнішими - кажуть синоптики. Велика повінь триватиме близько трьох днів. Потім усе зруйноване у штаті будуватимуть заново. Місцева влада просить допомоги у федеральної. Президент - її обіцяє.
Барак Обама, президент США:
- Щоб відійти від урагану такої магнітуди - потрібен час. Наслідки Айрін ще відчуватимуться - особливо в регіонах Нової Англії та Вермонту. Головне зараз - забезпечити людей усім необхідним.
Провінція - постраждала від Айрін найбільше. В глибинці Нью-Джерсі, Коннектикута і Нью-Йорка - затоплено понад три мільйони будинків. У мегаполісах - майже все вціліло. У місті Нью-Йорк - сто тисяч людей дві доби залишалися без електрики.
Опозиція почала робити на урагані політику.
Мішель Бахман, кандидат на посаду президента США від республіканців:
- Я не знаю, що ще має зробити Бог, аби привернути увагу політиків. У нас був землетрус, у нас був ураган. Господь ніби говорить: ви мене чуєте, чи ні? Прислухайтеся до американського народу, бо він волає до вас.
Останньою жертвою на шляху Айрін - стала Канада. Скрізь від кордону США й аж до Півночі Квебеку - викорчувані дерева і пошкоджені автомобілі. Шторм "Айрін" ще триває. Але це - його останні хвилі.
Неля Терешко, Новини, Телеканал "Інтер".