Парламент хочет запретить коллекторскую деятельность [ Редагувати ]
Табу на колекторні компанії. У парламенті зареєстрували законопроект про заборону діяльності служб зі стягування боргів. Щоправда, вона діятиме тимчасово. Чи справді українцям можна буде не боятися набридливих телефонних дзвінків - з'ясовував Геннадій Стамбула.
Киянка Віра Кудряшова працює на двох роботах, щоб погасити кредит у банку. Узяла його, коли народилася Соня. Тоді тата й слід пропав. Довелося викручуватися самій. Просила банк надати їй кредитні канікули. Відмовили. Натомість - почали переслідувати колектори. У її телефоні - сотні смс із погрозами.
Від боргу Віра не відмовляється. Але скільки саме винна разом зі штрафами, - так і не знає. Колектори ігнорують усі звернення жінки.
Таких як Віра - в Україні тисячі. Депутати стали на їхній захист. Написали закон, де визначили - турбувати боржників ніхто не має права, - окрім банкірів. Порушників чекає штраф - щонайменше вісім мільйонів гривень.
Юрій Полунєєв, народний депутат України фракція Партії Регіонів:
- Мой законопроект предусматривает временній запрет на осуществление коллекторских операций. Эта деятельность неурегулирована находится в тени.
Колектори ж впевнені: для них нічого не зміниться. Якщо закон ухвалять - можуть називатися інакше: не колекторна компанія, а, приміром, кол-центр.
Ашот Арутюнян, представник колекторської компанії:
- Откройте любой сайт со стратегией защиты должника, которые рекомендуют первое что сделать - это написать жалобу в прокуратуру и в милицию. Пишут много - решений нет. Потому что эта деятельность законная, регламентированная гражданским кодексом.
Втім, засмутилися найбільше не колектори, а банкіри. Від нового закону постраждають ті, у кого немає своїх служб зі стягнення боргів.
Олександр Сугоняко, голова Асоціації українських банків:
- Банку простіше віддати борг в обслуговування, чи продати частину свого кредитного портфелю і займатися тим, чим має займатися - брати депозити, давати кредити.
Щоб знайти копроміс, банкіри і колектори готові сісти з парламентаріями за стіл переговорів.
Геннадий Стамбула, корреспондент:
- Автори законопроекту сподіваються, що на початку наступного року депутати вже приймуть цей документ. А потім кабміну дадуть півроку, щоб розробити інший базовий закон, який регулював би колекторську діяльність.
Геннадій Стамбула, Сергій Коваль, Іван Топчій, Новини, телеканал Інтер.