Жительница Луганска создает уникальных кукол из овечьей шерсти [ Редагувати ]
Ляльки та іграшки із овечої вовни. "Валяльки" - так лагідно називає свої творіння майстриня з Луганщини Віта Меланич. Стародавнє ремесло пастухів-кочівників - жінка перетворила на захоплення свого життя. Зараз у її колекції кілька десятків "валяльок". Переважно, це тваринки та казкові персонажі. Своїм вмінням правильно "валяти" вовну - майстриня поділилася і з нашими кореспондентами.
Кошенята, риби, сови, янголи. Всі вони створені без ниток та клею, розповідає Віта Меланич. Потрібні лише голка, щітка, вовна та трохи вільного часу.
Віта Меланич, майстриня:
- После нескольких часов такой работы - шерсть уплотняется и игрушка становится такая плотная уже.
Справжня чарівниця - спеціальна голка зі щербинками. Вовна від уколів поступово звалюється, тобто грубішає, і частинки з'єднуються між собою. Все решта - залежить від фантазії автора та його посидючості. Адже на створення однієї іграшки йде кілька днів. Першу мишку майстриня створила чотири роки тому.
Віта Меланич, майстриня:
- В Интернете нашла всю информацию. Из чего делается, как делается. Меня очень удивило, когда я ее уже сделала и она у меня в руках была готова, что у меня это получилось.
Жодних малюнків та макетів. Образи всіх майбутніх Іграшок майстриня тримає в голові. Справжня гордість Віти - лялька "Парижанка". На неї пішло цілих два місяці.
Віта Меланич, майстриня:
- Внутрь, в руки, в пальчики, в ноги - везде завалена обычная медная проволока. То есть все гнется. Можно ей разные позы придавать. Ручку поднять и опустить.
Захопленню Віти всіляко сприяє її чоловік. Коли дружина натхненно працює над новою іграшкою, порається по господарству. І найбільше радіє її персональним виставкам.
Анатолій Меланич, чоловік:
- Нравится, как люди реагируют. Иногда так смотрю на нее, и как бы хочется попробовать. Но потом думаю, нет, все-таки не с моей усидчивостью.
Методом валяння можна виготовляти й предмети побуту та одяг, розповідає майстриня. Ось такий теплий шарф можна зробити, маючи лише вовну та мильний розчин. До речі, за схожої технології раніше у селах виготовляли і традиційне зимове взуття - валянки.
Руслан Міщенко, Віталій Ромас, "Новини", телеканал "Інтер"