Процесс над Царнаевым начался из сенсационного заявления адвокатов [ Редагувати ]
Що приховують у справі щодо Бостонських вибухів? Із сенсації розпочався у Сполучених штатах процес над Джохаром Царнаєвим. Його адвокати звинуватили прокуратуру, що та навмисно приховала від них значну частину матеріалів по справі. І натякнули - ці матеріали можуть вплинути на вирок їхньому підзахисному. Про що йдеться - знає наш кореспондент у США Дмитро Анопченко.
Бостонський суд знову в оточенні поліції та репортерів. Одні марно намагаються підтримувати порядок, інші - взяли будинок в облогу аби першими дізнатися деталі цієї резонансної справи. Але і прокурори, і адвокати Царнаєва зустрічей з пресою уникають. Не хочуть коментувати конфуз, який виник на першому ж засіданні.
Дмитро Анопченко, кореспондент:
- Адвокати Царнаєва мали дві стратегії - або почати переговори із прокуратурою - щоб максимально "скинути" йому вирок чи, хоча б уникнути смертної кари. Або - наступати. І вони обрали другий шлях.
Захисники звинуватили слідчих - мовляв, ті приховують від них матеріали розслідування. Зокрема, протоколи допитів родичів Царнаєва. Прокуратура у відповідь попросила суддю утаємничити хоча б частину матеріалів. Якщо врахувати, що у справі щодо Бостонських вибухів і без того багато запитань, цей конфлікт лише розпалив пристрасті. І питанням "чи винен Джохар Царнаєв" і "яку роль він зіграв під час терактів" сьогодні у Бостоні переймається кожен.
Юристи кажуть - адвокати тепер прискіпуватимуться до кожної дрібниці, перевірятимуть найменші деталі, запрошуватимуть свідків. Засідання триватимуть і триватимуть. Тож суд над Царнаєвим швидким точно не буде.
Баррі Сільверстоун, юрист:
- Скільки триматиме процес? По-різному буває. Сьогодні суддя виніс вирок всього за годину. Але цю справу слухатимуть місяцями, якщо не довше.
Цей теракт багато в чому змінив сучасну Америку. Тепер її жителі, які вже підзабули події 11-го вересня, ще більше бояться терору. Фінішна лінія бостонського марафону - де і пролунали вибухи - тепер на бруківці назавжди - як пам'ять. Як згадка про злочин, який залишив набагато більше запитань ніж відповідей. Хоча, можливо, вони все ж колись пролунають у Бостонському суді.
Зі Сполучених штатів - Дмитро Анопченко, Юрій Романюк, "Новини", американське бюро телеканалу "Інтер"