Кіборг Андрій: Ніякого миру, тільки визволення [ Редагувати ]

Мінські домовленості про перемир’я були незрозумілі військовим, які обороняючи український аеропорт, постійно перебували під вогнем без права наступу.
Безхребетні дії влади призвели до рішучості військових щодо невідкладної евакуації мирних жителів та визволення України, включаючи Крим.
Про причини здачі аеропорту та наслідки "нового Сталінграду" в ефірі "Подробиць тижня" розповіли кіборг Андрій і волонтер Георгій Тука.
Чому так сталося, що бойовики все ж таки відвоювали аеропорт?
Андрій: - Військову операцію треба було починати набагато раніше, якщо ми збирались би тримати самі термінали довго. Завжди боялись посилати туди більше сил, адже ми не стріляємо, ми не атакуємо, ми не заходимо, щоб спостерігачі не подумали, що ми проводимо активну фазу.
Сотню разів ми звертались до керівництва, щоб розширити зону оборони для утримання терміналів. Флангові прориви потрібно було ще робити в жовтні. Нам відмовляли и не запускали туди. Ротація відбувалась - рівна кількість на рівну кількість.
Всі говорили, що треба послати туди ще принаймні сотню, півтори сотні, але нічого подібного. 20 трьохсотих забрали, 20 свіжих привезли. Тобто збільшення присутності там не було.
Це недалекоглядність чи злий умисел?
Андрій: - Мінські домовленості зіграли злий жарт, і за ними якраз територія терміналу належала не українській стороні. Все підводилося до того, щоб просто його втримувати в тому стані, в якому він є. Зрештою це злий умисел, як зрада інтересів держави.
Що ви думаєте про Мінські домовленості?
Георгій: - Щодо трагедії в аеропорту - це 100% результат безхребетних дій наших політиків, які на давали політичної домовленості нашим військовим вирішувати це питання так, як належно його вирішувати військовим.
Щодо Мінських домовленостей, з перших днів підписання в мене дуже багато запитань. З ким ми їх підписували? Хто від нас підписував? Хто вповноважував цих персон підписувати? Що взагалі ми підписали і хто врешті решт їх дотримується?
Чи мав аеропорт військове та стратегічне значення чи це просто був символ того, що ми відстоюємо?
Андрій: - Мені здається, там не було ні стратегічного, ні військового значення, ми про це говорили. Це радше символ і той новий елемент сучасної української міфотворчості, на який потрібно рівнятись. І ті маяки, вони дуже важливі в нашому суспільстві особливо зараз.
Ці безпрецедентні подвиги, ці військові, ці талановиті офіцери, які проявили себе там, і в штабі оперативного командування, починаючи від командирів 93-ої, 79-ої бригади, 95-а бригада, "Правий сектор", який весь час перебуває там, вони показали українцям, передусім, і всьому світу про те, що в нас є воїни і в нас є герої.
Чи пропаганда заяви бойовиків щодо запуску власної авіації на завойованому аеропорті?
Андрій: - Абсолютно. Їм нічого не залишається окрім того, щоб пропаганду вати. Плюс ми говоримо про бойовиків, які кимось керуються кимось. Абсолютно зрозуміло, що таку кількість бойових запасів, які сиплються на голову щоденно, неможливо мати на території так званих ЛНР та ДНР, окрім як з підвозу Російської Федерації.
Кадрові офіцери, які керують установками "Град" та іншими установками, які здійснюють обстріли, якраз підбурюють це. І ця пропагандистська машина, яка запущена Російською Федерацією дуже впливає навіть на наших вояків.
П’ять місцевих телеканалів в Пісках, серед яких немає жодного українського. Навіть радіо українського немає. Після півгодинного перегляду одного з телеканалів, ми жартома звертаємось до один одного, називаючи фашистами та запитуючи, навіщо вони це зробили.
Знаходячись на передовій особливо сильно відчувається неправда. Пропагандистська машина в них працює.
Інформаційний вакуум по всій лінії фронту чи є якісь ділянки, де знають правду, де є українські канали?
Георгій: - Безпосередньо такі ділянки є. Є на півдні, але в цей же час до мене три дні тому заїхали наші хлопці з "Альфи", які певний час перебували в Волновасі, в лікарні. Вони були шоковані, коли вийшли з палати в загальний хол та побачили телевізор, з якого на повній гучномовності віщало телебачення Росії.
Скільки будо втрат за 242 дні оборони аеропорту з нашого боку та з боку терористів?
Георгій: - В мене такої інформації немає. Я думаю, що точної інформації немає в жодної зі сторін. Бо були періоди, коли бої були дуже інтенсивні, а зараз, напевно, ще під завали залишаються багато наших хлопців, які брали останніми участь в обороні. Це і 80-й батальйон, і 90-й батальйон 81-ої бригади. Я думаю, точних цифр ніхто не знає.
Чи потрібно відвойовувати аеропорт назад, чи закріпитись на тих позиціях, на яких зараз стоять українські війська?
Андрій: - Я думаю, треба дивитись ширше, щодо введення військового стану та українським позиціям, та що ми в результаті хочемо заявити світу і своєму народу зокрема. А тут уже вольове політичне рішення: що ми будемо робити.
Чи ми вже мовились та віддамо території і робимо зону замороженого конфлікту за прикладом Абхазії, Придністров’я, інших уже відомих прикладів, які створила Російська Федерація, чи ми все ж таки стаємо на рейки вітчизняної війни, проводимо національно-визвольну боротьбу, відвойовуємо свої межі включно з Кримом.
Тоді буде чітко зрозуміла всім позиція того, що ми робимо. Тоді можна говорити про активну фазу мобілізації. Люди знов потягнуться, як під час зелених чоловічків у Криму в воєнкомати.
От тоді можна говорити про становлення і економіки, адже завжди війна спонукає підйому економіки, коли відбуваються державні замовлення, коли починається робота. При військовому стані можливо буде жорстко поставити питання проти корупції та люстрації.
Чи вдасться цього тижня повернутись до хиткого миру?
Андрій: - Ми не можемо постійно повертатись до хиткого миру, тому що перш за все треба розставити акценти. Навіть, якщо називати це АТО, потрібно дати 48 годин для того, аби вивезти всіх непричетних - мирних жителів, забезпечити їх відхід.
Всі інші будуть вважатись терористами, які не склали зброю. І йти і проводити наступальну операцію. Не може бути миру, коли ми торгуємось про свою ж землю. Ви чуєте, про що говорять люди? Куди ви нас залишили? Ми ж українці. Чому нічого не працює? Давайте подбаємо про це.
Раніше podrobnosti.ua повідомляли, кіборгів відпустять з полону лише в обмін на терористів.
Терористи безперестанно б'ють по населених пунктах поблизу донецького аеропорту.
Військові на Донбасі відверто говорять, що воюють проти армії Росії.