Юлія Тимошенко: У бюджеті пенсії перерозподіляють монополістам [ Редагувати ]

З метою оптимізації видатків, що потрібно зараз для отримання чотирирічного програмного траншу від МВФ, бюджет зазнає значних змін. Головним чином зменшуються видатки соціальних гарантій та стандартів, торкаючись найбідніших верств населення. Проте залишаються корупційні механізми існування монополій.
Про це в інтерв’ю "Подробиць тижня" розповіла лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
Які ваші враження, почуття та версії щодо ситуації з Нємцовим?
- Надія Савченко, Борис Нємцов та, власне, і всі вбиті українці на території Україні,і навіть росіяни, які загинули в Україні, виконуючи абсолютно агресивні, терористичні, злочинні команди, - все це одна система коріння.
Природа всього оцього - це війна, це агресія, це кровопролиття, це терор, несвобода, не демократія, - це все, що пов’язано, нажаль, з тим, що сьогодні робиться в Росії, і Росія робить на території України.
Випад з Нємцовим в Росії - це так, як вибухами намагаються залякати в Україні?
- В першу чергу, це абсолютно політичне вбивство. Це показове, навіть ритуальне вбивство. По-перше, воно відбулося майже в серці Москви, по-друге, воно відбулось буквально на кануні достатньо потужної події - це марш 1 березня, який пройшов, на мій погляд, дуже потужно.
Я дякую всім тим росіянам, які виступили проти війни в Україні, проти вбивств. Багато хто був з українськими прапорами. Ще вони тримали таблички, де було написано "Не боюсь". Це мужній вчинок.
Коли стріляли у Бориса Нємцова - стріляли практично в усіх, хто вийшов на марш. Це стріляли не тільки в Бориса Нємцова, це стріляли в усю Росію, справжню Росію, яка хоче свободи, демократії, змін, яка хоче абсолютно іншого європейського відкритого життя. От так ці постріли для мене.
Я бачила як знімали з асфальту брандспойтами змивали плями крові Бориса Нємцова. У мене таке відчуття, що хотіли змити з обличчя Росії оці плями крові, але саме страшне те, що ці плями змити неможна ніякими брандспойтами, тому що вони лягли дуже важким тягарем на душу тих, хто це все влаштував і хто все це виконав. Це страшні речі.
Чи не загрожує зараз небезпека Надії Савченко, чи не стоїть вона на межі життя і смерті?
- Надія знаходиться на межі життя і нежиття. Я навіть не можу виговорити слово "смерть". В мене з Надією це ніяк не пов’язується. Її мужність сьогодні безпрецедентна.
Вона сьогодні сімдесят дев’ятий день голодує. Тільки дуже сильні чоловіки проходили такий шлях - були такі випадки, коли доголодовували до сотого дня і більше, але багато хто не доживав навіть до семи десятого дня. Вона не межі життя. І я сьогодні хочу подякувати усім, хто сьогодні молився в усіх церквах України за Надю. Сьогодні була така спільна українська молитва.
Хочу подякувати всім конфесіям, які прийшли сьогодні на Софіївську площу. Вони прийшли і читали молитви з різних конфесій, і всі сьогодні були за Надю. І ми також згадували Бориса Нємцова.
Але вже до вечора нам стало відомо, що вже Олексія Гончаренка, нашого депутата Верховної Ради, просто схопили в Москві, без будь-яких пояснень, і зараз він також за гратами.
Гончаренка схопили за те, що він тримав плакат українською мовою, за те, що в нього був український прапор, а потім, коли притягнули його за грати, йому почали пред’являти певні претензії по Одесі і допитувати його по подіям, які відбулися в Одесі. Я хочу сказати, що цей терор вже немає меж.
Якщо світові лідери, світ, разом із Україною цей терор не зупинить негайно, він може вийти за межі взагалі всіх прогнозів, які сьогодні має світ. Цей терор може доторкнутись до країн Балтії, може доторкнутись в тому числі до європейських країн, він може доторкнутись до усього світу.
Або зупиняють зараз весь цей непотріб, терор, війну, розправи, вбивства, або світ просто буде змушений в цьому всьому жити. І тому жодної хвилини втрачати неможна.
Після перемир’я Мінск-2 ми бачимо, що по-суті іде той самий потужний обман. Ми всі молимося, щоб мирні угоди спрацювали, щоб мир повернувся в Україну, щоб припинилися вбивства. Але в той же час ми мусимо зараз зовсім по-іншому діяти, ми мусимо готуватись до будь-якого обману.
Як ви оцінюєте цей рік?
- Тут мусять не політики зараз оцінювати. Я нещодавно була на "ШустерLive", де привела приклад, який, мені здається, б’є в саме серце кожного з нас. Мені просто розповіли, як жінка в магазині купувала своїй дитині цукерки і попросила продавщицю зважити дві цукерки.
Коли її запитали, що трохи більше цих цукерок поклали, вона сказала, я за більше заплатити не можу. Сьогодні пусті аптеки. І не тому що людям непотрібна медична допомога, а тому що у людей немає жодної копійки купити собі ліки. Про реформи мусять говорити не політики, мусять говорити люди. Або люди дають оцінку позитивну, або люди просто голосують іноді і ногами проти уряду, проти парламенту, проти всього, що відбувається.
Коли приходять до Верховної Ради, до уряду, до президента і просто говорять, що вони більше не можуть жити так. Сьогодні війна принесла дуже велику біду в Україну, вона вплинула і на фінанси, і на економіку.
Але, я хочу запитати як впливє війна на те, що, наприклад, виходить екс-генеральний прокурор і говорить з трибуни Верховної Ради, що, наприклад, НАК "Нафтогаз України" близько 3 млрд. гривень, практично через корупцію злив. Це цифри з цитат стенограми виступу екс-генерального прокурора у ВР. Або, наприклад, "Енергоатом" - розкрадання державного майна на суму 166 млн. гривень, і встановлено неефективне використання державних коштів близько 3 млрд. гривень.
Хочу запитати, це війна? Це війна, коли з наших підприємців беруть по всій країні хабарі? Це віна, коли, наприклад, обговорюються зараз зміни до бюджету, що треба останні копійки забрати у пенсіонерів.
Хочуть 15% зняти з пенсій працюючих пенсіонерів, але в той же час хочуть проголосувати підвищення заробітних плат в корпораціях, монополіях, чиновникам. Це війна? Ні, це не війна. Це абсолютно недопустимі кроки. І те, що гривня впала в чотири рази, це не економічні підстави і це не війна. Це абсолютно неправильний курс, який треба негайно міняти. І ми, як невелика фракція в парламенті, ми намагаємося це зробити.
Коли сьогодні нам запропонували, щоб зекономити бюджетні гроші, не тільки на 15% знизити доходи працюючих пенсіонерів, а ще й для жінок підвищити на 5 років пенсійний вік для пільгових категорій. Там, де жінка гірше за всього працювала, - дояркою, водієм міського транспорту, іншим, - збільшити пенсійний вік на 5 років. Це жодної копійки не додає до бюджету, що за знущання над людьми. Або, наприклад, вони хочуть обчислювати пенсії вже сьогодні по рівню заробітної плати 2012 року.
Хто дав право? Хто дав право сьогодні обкладати пенсіонерів податками, забирати з освіти ще 300 млн. в той час, коли для монополій зберігаються просто баснословні пільги. Для великий монопольних утворень залишаються безпрецедентно пільгові податки, де вони можуть ухилятись. Як можна підвищувати в три-чотири рази тарифи, якщо спеціальною комісією проаналізовано, що 40% в тарифах - це корупція.
Як ви оцінюєте нинішню ситуацію на фронті?
Справа в тому, що не треба себе обманювати. Ми сподіваємось на мир, ми хочемо миру, ми сподіваємось, що мир буде встановлено після цих других Мінських переговорів, але ні в якому випадку не можна розслабитись ні на хвилину. Нам треба бути сильними в переговорах.
Переговори потрібні, але потрібні вони тоді, коли ми відчуваємо силу всього світу і свою особисту як України. Я вірю в перемогу, але цей час нам треба використати для того, щоб негайно групи високого рівня від України були направлені в ті країни, які можуть поставити Україні високотехнологічну зброю.
Треба завжди пам’ятати, що Путін пішов на другі переговори в Мінську лише після того, як Сполучені Штати заявили, що поставлять Україні високотехнологічну зброю.
Нам треба ставати сильними і неможна тільки покладатись на цю паузу, яка у нас зараз є. Крім того, нам потрібно сьогодні підіймати наш військово-промисловий комплекс, тому що заводи стоять, нічого не виробляють. Наприклад, Південмаш у Дніпропетровській області, Дніпровський машинобудівний завод - і так більшість заводів по всій країні.
Нам потрібно по-перше - зброя, по-друге - не припиняти договори і намагатись йти у сторону НАТО, тому що там наш справжній захист, і третє - нам потрібно підіймати ВПК, потрібно підіймати економіку на ноги, і тому внутрішній фронт, який пов’язаний з падінням гривні, з абсолютно безграмотною економічною політикою треба якраз припиняти. Це другий наш фронт. Перемога буде, але вона нам буде даватись тільки з позиції сили.
Як повідомляли podrobnosti.ua, що програма МВФ з підтримки України стабілізує еконміку.