Порошенко пояснив свою позицію щодо статусу Донбасу [ Редагувати ]

Довго радилися, сперечалися, переконували і все ж таки ухвалили історичне рішення. Сьогодні народні обранці майже конституційною більшістю голосів проголосували за те аби зміни до Конституції стосовно децентралізації направити у Конституційний суд.
Як все відбувалося, і що насторожило деяких депутатів у місцевому самоврядуванні, дивіться у сюжеті кореспондента "Подробиць" Ольги Рицар.
Депутати відкрили ранкове засідання і одразу пішли на перерву. Пообіцяли лише на півгодини.
"Я прошу керівників фракцій і груп зайти до кабінету Верховної Ради для проведення консультацій", - заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман.
А все через зміни до Конституції України щодо децентралізації. 226 голосів аби відправити їх до Конституційного суду депутати назбирати не могли.
То їх не влаштовувало місцеве самоврядування на Донбасі, то повноваження очільників областей.
"Навіть у Франції перфекти не видають свої акти і не тлумачать Конституцію. А в нас перфекти зупиняють акти місцевого самоврядування і звертаються в суд чи правильно виконується конституція чи неправильно", - зазначив народний депутат, позафракційний, Микола Томенко.
"Які там можуть відбуватися вибори або яке там місцеве самоврядування взагалі ми ведемо мову. Місцеве самоврядування кого? Людей з автоматами і танками", - заявив народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець.
"Особливості місцевого самоврядування в окремих районах регулюється законом. Крапка. Оце речення - переміщено і це всі зміни, які відбулися.
Чому навколо цих змін такий галас і чому це сталося таким чином, що це стали коментувати як особливий статус Донецької і Луганської області?" - запитує народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко.
"Я думаю, що США ніколи би не погодилися записувати в свою Конституцію те, що може бути не так протрактоване, що може бути використане для сепаратизму", - заявив народний депутат, фракція "Самопоміч" Єгор Соболєв.
"Децентралізація потрібна людям. Це те, на що чекає вся країна, як шлях до примирення", - заявив лідер фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко.
Запланована на півгодини перерва затягнулася. Весь цей час, 2,5 години, на рішення депутатів у сесійній залі очікували Вікторія Нуланд, Джефрі Пайєт та вся ложа дипломатів. Депутатів переконував Петро Порошенко.
"Жодного натяку на федералізацію. Україна була, є і буде унітарною державою! Проект конституції не передбачає і не може передбачати ніякого особливого статусу Донбасу. Проект лише припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування", - заявив Президент України Петро Порошенко.
Він зазначив, що вперше в історії України глава держави і уряд добровільно поступаються величезним обсягом владних повноважень. І ці повноваження передаються саме на рівень громад, а не областей.
Петро Порошенко також підкреслив, що децентралізація влади не стосуватиметься питань оборони, зовнішньої політики і національної безпеки.
"Якщо чорти попутають якусь місцеву раду і вона ухвалить рішення, яке створює загрозу суверенітету, президент зможе негайно, просто блискавично тимчасово призупинити її повноваження", - заявив Президент України Петро Порошенко.
А потім гучні виступи усіх керівників фракцій критикували, вірші читали і навіть в пориві емоцій двічі гімн усі хором співали.
- Тільки потужна світова солідарність тільки відповідальність України до виконання взятих на себе зобов'язань, тільки рішучі реформи в тому числі і в парламенті, тільки боротьба з корупцією і зміни до Конституції з децентралізації допоможуть нам зберегти свою неньку Україну І от зараз ми заспіваємо гімн.
І вже після гучних промов - за зміни до Конституції 228 голосів. Проголосували практично всім складом усі фракції, окрім Самопомочі та радикалів.
Тепер зміни направлять до Конституційного суду і лише після того депутатам знову треба буде за них проголосувати, однак конституційною більшістю голосів.