На Буковині влаштували фестиваль традиційного весілля [ Редагувати ]

Румунські частування, гуцульські пісні та бессарабські прикраси у Чернівцях влаштували фестиваль стародавніх весільних обрядів. Народні колективи з усієї області - показували прадавні святкові традиції. На гуляннях побували і наші кореспонденти.
Віталій та Наталя із невеличкого буковинського села - побралися кілька років тому. Сьогодні вони вдруге наречені. Виконують ролі молодят на бессарабському весіллі. Одяг старовинний, прикраси з прабабусиних скринь.
"Така біла сорочка - чесність, я так розумію, нареченої. Ця юбка підкреслює, що я вже стаю жінкою. І квіти, які вручну вироблені з воску".
Поряд з молодятами - весільне деревце прикрашають жінки з гірських сіл. За старовинною гуцульською традицією, молоду ялинку "вбирають"у паперові квіти - як символ достатку та добробуту молодого подружжя.
"Квіточки роблять - 360 квіточок. Скільки у році днів, якщо високосний - 365 і одягають це деревце. Це є гуцульське весілля", - говорить Марія Ісопчук, учасниця фестивалю.
Загалом, лише на Буковині відомі кількадесят весільних обрядів: від виготовлення вінка для нареченої - до вінчання та частування. Споконвіку, готуватися до свята починали заздалегідь. А гуляння тривали чи не увесь тиждень.
"І свічки з лабудзу робимо, і з тачкою матку велику катаємо. Ось це все жартівливе таке. Беремо молодих в наше коло", - говорить Марія Романюк, учасниця фестивалю.
Зібрати в Музеї просто неба народні колективи з усієї області - вирішили в управлінні культури. Пояснюють, попри складну ситуацію в державі, - такі заходи мають гуртувати людей та вселяти надію на краще.
"Ми дуже хочемо, щоби молодь перейняла ці традиції. Те, що пропонують сьогодні новий формат - ресторанне весілля - це не для душі, не для мізків, ні до інших речей. Мені здається, через те так багато розлучень, непорозумінь", - говорить Віра Китайгородська, начальник управління культури Чернівецької облдержадміністрації.
Весільні гуляння в Чернівцях тривали до пізнього вечора. А організатори вже планують наступну зустріч - запросити хочуть ще більше гостей.